Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210645

(59 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [02.02.12]

Zapowietrzający się grzejnik

Mamy problem z grzejnikiem w mieszkaniu. Mieszkamy w bloku na ostatnim piętrze, i często jest tak że kaloryfer po odkręceniu grzeje się tylko do połowy, zgłaszaliśmy to już dwa razy. Nie mogą sobie z tym poradzić. A w tamtym roku podobnie było to nawet, a nie policzyli nam mniej za ogrzewanie mieszkania. Jak uważacie dlaczego tak się dzieje? W mieście są jeszcze wyższe bloki i tam mają normalnie. Co to może być u nas?

Załączone pliki:
grzejnik.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(28 - 0)
100%
[02.02.12]
gość
... niższe kondygnacje trzeba skręcić ...
ALE W KTÓRĄ STRONE?
gość  mlken

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(7 - 0)
100%
[03.02.12]
Gratuluje pomysłu! chodzenie po mieszkańcach żeby skręcili kaloryfery i zmniejszyli swój pobór ciepła? zlinczują człowieka.
Zgłoś do spółdzielni co się dzieje - do skutku, niech przychodzą i odpowietrzają może wtedy wymysla dlaczego tak sie dzieje i zaradzą temu. Alle nie wiem czy to coś da bo nie wiem czy spółdzielnia może zrobić cokolwiek poza przysłaniem konserwatora aby odpowietrzył kaloryfer, w dodatku pewnie takich przypadków ma więcej wiec nie zjawia się od razu tylko będziesz czekać kilka dni.
Najprościej jednak byłoby abyś nauczył się odpowietrzać kaloryfery sam. To naprawdę nie jest trudne a efekty szybko czuć.
gość  ela
↑ ↓
(6 - 0)
100%
[06.02.12]
Spróbuj na początek odpowietrzyć kaloryfery i zwiększyć na max ogrzewanie na nastawach (nie na zaworach). Musisz odkręcić termostaty, i zobaczysz nastawy, na których ędą widniały liczby od 0 do 5, ustaw na 5 i może pomoże.
gość  gość
↑ ↓
(5 - 0)
100%
[06.02.12]
Kaloryfer można łatwo odpowietrzyć samemu. Maksymalnie 10 min pracy, poproś jakiegoś mężczyznę o pomoc, albo jeszcze lepiej żeby pokazał Ci jak to zrobić.
gość  gość
↑ ↓
(5 - 1)
83%
[06.02.12]
Najczęściej przyczyną jest mała wydajność pompy obiegowej lub jej zużycie,przez co nie może pokonać ciśnienia słupa wody.Druga sprawa nawet jeżeli pompa jest wydajna to i tak ciśnienie idzie po najmniejszej lini oporu,czysta fizyka.Tutaj jedynym wyjściem jest założenie w całym pionie dławików-inaczej dysz dławikowych.
gość  gość
↑ ↓
(5 - 0)
100%
[06.02.12]
Miałem podobnie. Rozwiązaniem są pewne odpowietrzniki (teraz nie powiem jak się nazywają bo zapomniałem). Wiem, że metoda ich działania jest opatentowana i na prawdę spełniają swoją funkcję w 100%. Wadą jest tylko koszt... Jeden odpowietrznik kosztuje blisko 100zł ale zapomnisz co to jest zapowietrzony kaloryfer. Pogadaj z dobrym fachowcem pewnie będzie wiedział o co chodzi. Po dwóch latach walki u mnie tylko to pomogło.
gość  gość
↑ ↓
(5 - 0)
100%
[06.02.12]
To nie prawda że taki odpowietrznik kosztuje 100 zł bo kosztuje tylko 15 zł i spełnia swe preznaczenie.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[06.02.12]
Mieszkam na 10 p , jak sie kilka lat temu wprowadzałem to był ten sam problem, instalacja się zapowietrza, i przynajmniej raz w tyg. musiałem odpowietrzać szmata dwa klucze na śrubunku, założyłem odpowietrzniki na każdy grzejnik , koszt 15zł od grzejnika.Teraz co jakiś czas ręcznie odpowietrzam ze szklaneczką i jest ok.
Załączniki:
Odpowietrznik-1%7C2-reczny-do-C.O.jpg
 
gość  gość
↑ ↓
(1 - 3)
25%
[06.02.12]
Wyjedz do cieplych i wroc na wiosne.
gość  wuj dobra rada
↑ ↓
(2 - 0)
100%
[06.02.12]
Ja mialam taki problem w lazience. Chodzilam, prosilam w administracji i NIC. Az sie wkurzylam i napisalam pismo. ze chce wiedziec jak maja pozostali lokatorzy . Dodam , ze kiedy byly teliczniki na zuzycie ogrzewania w lazience nie mialam takich problemow. I co sie OKAZALO, ze pani pietro nizej zrobila sobie wiekszy przeplyw cieplej wody jak miala remont( tatus zlota raczka to jej zrobil). W tej chwili mam gorace kaloryfery. Wszystkie problemy skladajcie na pismi w administracji. To wtedy jest efekt.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[06.02.12]
Załóż odpowietrzniki jak spółdzielnia latem spuści wodę i następna zima po kłopocie.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki