Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210652

(45 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [24.03.09]

Czym usunąć pleśń?

Jak mam się pozbyć tego okropieństwa? Dlaczego to się w ogóle pojawiło? Co poradzicie mi?

Załączone pliki:
plesn.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(50 - 6)
89%
[25.03.09]
woda z octem :D
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(7 - 1)
88%
[26.03.09]
Srodek SAVO jest dobry, ale nie na dlugo-po jakims czasie plesn powraca.
Najlepsze jest wapno gaszone-nie rozcienczaj zbytnio w wodzie.Posmaruj takim gestym."Wyzre"cala plesn.
gość  gość
↑ ↓
(6 - 3)
67%
[26.03.09]
gość
Srodek SAVO jest dobry, ale nie na dlugo-po jakims czasie plesn powraca.
Najlepsze jest wapno gaszone-nie rozcienczaj zbytnio w wodzie.Posmaruj takim gestym."Wyzre"cala plesn.możesz dokładniej określić jak polożć to wapno? zostawić czy zmyć ? i czo zabiegu coś przeciwgrzybiczneg zastosować?
gość  gość
↑ ↓
(6 - 2)
75%
[26.03.09]
wietrzyć wietrzyć i wietrzyć! to sie najczesciej zdarza w zaszczelnionych jak akwarium mieszkaniach. Zamykasz sie bo chcesz mieć ciepło, ale nie myslisz o tym ze para z gotowania, prania i zwyklego oddychania domowników gdzieś sie musi osadzać, jak juz sie osadzi to pleśń i grzyby maja gdzie szaleć. Podkrecasz ogrzewanie bo wilgotne powierze daje wrażenie ze jest zimno ... niestety wietrzyć i dogrzeać mieszkanie. a jak masz sąsiada nad sobą to przyprowadz go do siebie i mu pokarz ze tez nie dogrzewa mieszkania... bo jak sciana bedzie z dwuch stron ciepła (u niego i u ciebie) to szybciej mozna jawysuszyć i popryskac chemikaliami i wreszcie zamalować ...
gość  gość
↑ ↓
(7 - 1)
88%
[26.03.09]
Proponuje założyc nawiewniki okienne dla lepszej wentylacji.
Pozdrawiam.
www.oknoserwis.com
gość  gość
↑ ↓
(5 - 1)
83%
[26.03.09]
Witam,
środek SAVO jest dobrym środkiem, ale tylko do usunięcia skutków, a nie przyczyn wilgoci. można go stosować do likwidacji powstałych już grzybów i pleśni (nie należy ich zmywać, ścierać, ponieważ znikają one tylko optycznie, a tak na prawdę to tylko rozprowadzamy zarodniki pleśni na resztę ściany). Przyczyną pokazanej na zdjęciu pleśni, wilgoci i grzyba jest najprawdopodobniej brak prawidłowej wentylacji pomieszczenia. Zamontowana szczelna stolarka okienna PCV, bez odpowiednich nawiewników okiennych, powoduje brak nawiewu powietrza, a tym samym brak wywiewu przez kratki wentylacyjne w mieszkaniu. Często zdarza się, że powstaje nawet "odwrotny ciąg", czyli zasysanie powietrza z przewodu wentylacyjnego do mieszkania, co jest bardzo niebezpieczne. Wykonawca okien, mógł użyć złych materiałów do obróbki okna, ale to nie jest bezpośrednią przyczyną pokazanych na zdjęciu pleśni.
Od 1 stycznia 2009 roku uległy zmianie przepisy dotyczące szczelności okien i drzwi. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 201, Poz. 1238) dotyczącym warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki w sposób znaczący uległy zmianie wymagane parametry okien. Do końca 2008 roku przy dopuszczalnym współczynniku infiltracji 0,5-1,0 m3/(m*h*daPa2/3) okna mogły być wprowadzone do obrotu bez zapewnienia dodatkowego urządzenia nawiewnego, od 1 stycznia 2009 roku współczynnik infiltracji powietrza dla otwieranych okien i drzwi balkonowych powinien wynosić nie więcej niż 0,3 m3/(m*h*daPa2/3) zachowując jednocześnie treść § 155 ust. 3, który mówi, że w przypadku zastosowania w pomieszczeniach innego rodzaju wentylacji, niż wentylacja mechaniczna nawiewna lub nawiewno-wywiewna, dopływ powietrza zewnętrznego, w ilości niezbędnej dla potrzeb wentylacyjnych, należy zapewnić przez urządzenia nawiewne umieszczone w oknach, drzwiach balkonowych lub w innych częściach przegród zewnętrznych. Urządzenia nawiewne powinny być stosowane zgodnie z wymaganiami określonymi w Polskiej Normie dotyczącej wentylacji w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej (PN-83/B-03430-Az3). (§ 155 ust. 4)
Od początku 2009 roku, aby spełnić wymagania nowych przepisów, dostarczając okna do budynków wielorodzinnych należy ze szczególną uwagą uwzględniać zalecenia projektów wentylacji grawitacyjnej, grawitacyjnej wspomaganej lub mechanicznej wywiewnej, które określają które okno spełnia w danym przypadku funkcję wentylacyjną i musi być wyposażone w nawiewnik powietrza.

Tak więc, środek SAVO na początek, nawiewniki w oknach - koszt od 100-300 zł/ szt. w zależności od nawiewnika, prawidłowa wentylacja nawiewno-wywiewna, prawidłowe ogrzewanie mieszkania i wilgoci, pleśni i grzyba nie będzie.
pozdrawiam:-)
gość  mgr inż bud.
↑ ↓
(5 - 2)
71%
[26.03.09]
Polecam dobry, sprawdzony środek IZOMUR. Usuwa przyczynę, a nie tylko skutek.
gość  gość
↑ ↓
(3 - 2)
60%
[26.03.09]
Bzdura. IZOMUR jest środkiem do wykonywania izolacji pionowych oraz poziomych zawilgoconych ścian w poziomie przyziemia, lub parteru budynku. Stosuje się go również przy tzw. " iniekcji krystalicznej". Ze względu na chemiczne składniki produktu, usunie również efekty pleśni, zawilgocenia czy grzyba, ale nie służy do usuwania wykwitów pokazanych na zdjęciu. NIE USUWA PRZYCZYNY zagrzybienia pokazanego wyżej. Jak ktoś nie ma pojęcia na ten temat, to niech się nie wypowiada!
gość  mgr inż. bud.
↑ ↓
(3 - 4)
43%
[26.03.09]
proponuję kupić środek o nazwie PUFAS np. w castoramie i spryskać obficie, powinien być spokój na ok.pół roku
gość  gość
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[26.03.09]
Przecież na pierwszy rzut oka widac ze w kolo okna jest regips. wywal to i otynkuj normalna zaprawa tynkarska jesli jest to jedyne miejsce w ktorym wychodzi plesn to znaczy ze masz w domu dobra wentylacje jesli jest inaczej to zadbaj o to . Rzadne środki chemiczne nie usuną ci wilgoci a juz na pewno nie daj sie namówic na rzeczy typu farba nieprzepuszczajaca wody itp bo tylko pogorszysz sytuacje
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[26.03.09]
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki