Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14996

Liczba odpowiedzi: 209458

Kategoria: Plany domów
(89 odpowiedzi)
LABL Pytanie zadaje: LABL zalogowana [21.10.11]
Tagi: domu | pasywnego | usuwa

Co sądzicie o takim projekcie?

Zastanawiam się nad projektem domu pasywnego. Większość z projektów gotowych jest okrutna :/ Znalazłam taki projekt i podoba mi się, pytanie czy wystarczy dla 4 osobwej rodziny? nie ma garażu, ale czy samochód potrzebuje swojego domu? Wiata powinna w zupełności chronić przed śniegiem i deszczem?

Załączone pliki:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Budynek M.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(50 - 14)
78%
[22.10.11]
Prosty, nieduży, ogólnie całkiem fajny. Nie podoba mi się tylko wyjście ze schodów na poddaszu prosto na drzwi do łazienki. Jeżeli ma to byc dom pasywny, sprawdz czy strony świata się zgadzają z Twoja działką. Gratuluję odwagi, że wybrałeś nowoczesny projekt, a nie kolejnego cukiereczka z czerwoną dachówką.
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 3)
40%
[23.10.11]
dom cudowny , ale bedzie duzo krytykantow , bo polskie spoleczenstwo jeszcze nie doroslo do nowoczesnych brył !! kochaja ''dysco polo'' z katalogow .
gość  gość
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[23.10.11]
w Polsce ludzie maja obcykane domy na lewo i prawo wszyscy maja tak samo i wiocha na maksa u nas jest !!!!!!!!! Dlatego takie domy daja do zrozumienia ze to jest dom nietypowy swietny projekt i sama buduje taki wlasnie podobny mi sie podobaja wlasnie domy ktore sa inne od wszystkich i maja tajemnice po prostu rewelka ktora mozna sie pozniej cieszyc:)
gość  gość
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[23.10.11]
gość
Dom jak dom rzecz gustu ale lepiej sprawdź kto pracuje w urzędzie miasta bądź gminy w którym(ej) zamierzasz to wybudować bo architekci mają czasem hopla na temat jednolitego zagospodarowania okolicy więc np. nakażą ci dach z czerwonej cegły, kolor fasady, rodzaj ogrodzenia i usytuowanie domu na działce aby ciąg domków na osiedlu był w linii.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
Projekt jest średnio udany, wysoki hol z martwą antresolą prowadzącą do sypialni to smutna przestrzeń. Z piętra oglądamy kurz na szafach stojących na parterze. Taki wielki hol jest bez sensu. Pod schodami jest otwór z holu do salonu, jednak nie da się nim przejść bo w tym miejscu schody są niżej niż głowa. Po wejściu z przedsionka wita nas widok na drzwi do kibla i czegoś tam jeszcze. Kuchnia nie ma widoku na strefę wejściową przed domem, trzeba do niej wchodzić z zakupami przez salon, nie ma spiżarni - szkoda. Na górze każdy, kto opasany ręcznikem wyjdzie z łazienki, będzie doskonale widoczny przez gości witanych na parterze. Na prawdę wyjątkowo marny układ wnętrza i brzydka przestrzeń. Poza tym wizualizacje nie odpowiadają rzutom. Na elewacji jest wnęka z wejściem do domu - na rzucie niczego takiego w tym miejscu nie ma. Obrazki bardzo niedopracowane i brzydkie. Ktoś dobrze napisał, że dom pasywny nie musi być brzydki. Generalnie projektant chciał dobrze, bo ten styl jest "normalnym" w europie i nikt nie buduje tak kiczowatych "dworków' jak 90% domów w Polsce. Jednak projekt jest na wyjątkowo marnym poziomie. Kto i po co publikuje takie przykłady?
gość  gość
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[24.10.11]
Zbudowałem dom z garażem. Przez 10 lat samochód był w nim 3 razy. Jak zapowiadali wielką burzę to leciałem w piżamie go wstawić, żeby gałęzie nie spadły... Ostatnio nie chce mi się nawet przez bramę wjeżdżać i zostawiam na ulicy. Jeśli nie ma zbędnej kasy do wydania, to wiata w zupełności wystarcza. W Polsce budujemy ciężko, bogato, wysoko itp. W bogatszych krajach mieszkają w domach 100 metrowych bez garażu i nie potrzebują więcej.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
projekt doskonały . można zrobić stajnie + mieszkanie na piętrze.
myśl o przyszłości pełna blasku :))
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
Jak ma powyżej 120 m2 pow. użytkowej to starczy. Ale jak ten domek ma 60 m2 to nie.
gość  emeryt
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
gość
Do pierwszej zimy bedzie ok , pozniej bedziesz zmieniac te duze okna [ drzwi ??] , Jesli masz miejsce to wymiennik [zwany rekuparatorem ] + system solarny. Sam dom najlepiej budowac ze specjalnej gliny. Ma najlepsze wlasciwosci termiczne w polaczeniu z regulacja wilgoci. Inymi slowy jak powietrze jest za suche to glina oddaje wilgos , natomias jak jest za wilgotne [ np. w lazience ] to glina wchlania ta wilgoc , tak ze powietrze zawsze jest z odpowiednia wilgocia. Inna rzecza jest to ze sam rekuparator tez nad tym czuwa , ale tylko jesli orurowanie jest z rurek z napylonym srebrem- w przeciwnym razie po roku czy dwoch "urosnie" tyle bakteri ze bedzie wiecej szkody jak pozytku . pozdrawiam

poczytaj o domach pasywnych i poco im takie duze okna
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
Zastanów się, czy oby chcesz mieć dom pasywny. Owszem ekonomiczny bardzo, ale czy rzeczywiście na dłuższą metę zdrowy??? Poczytaj o tym (badania nie starsze niż 2-3 lata) i poradź się wielu specjalistów, a nie jednego, który wie niby wszystko :) Jak dla mnie, a przede wszystkim jak masz dzieci, lepszy dom energooszczędny.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[24.10.11]
Po pierwsze to się zastanów jaką kasą dysponujesz. Po drugie zastanów się czy w Twojej okolicy stoją podobne budowle – no chyba że zamierzasz się wyróżniać.
Zwróć też uwagę, czym ten projekt różni się od obecnych standardów:
• Rynny + rury spustowe – schowane w elewacji; - rozwiązanie systemowe, a nie wiem czy bym chciał mieć rurę spustową w chałupie;
• Brak okapu dachu;
• Duże przeszklenia;
Myślę że to wszystko wpływa na większe koszty wykonania niż obecny standard, kłopot w znalezieniu ekipy – bo chyba nie chcesz by majster uczył się u Ciebie. On ma przyjść i postawić i powinien to zrobić w technologii, którą zna i stosuje. Jeżeli takiego znajdziesz to git.
Możesz też to powierzyć np. deweloperowi, ale wtedy myślę same koszty postawienia sięgną 900tyś, a za tyle to można postawić chałupę + drugą na 5 aut i z miesiąc na Majorce się pogrzać.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki