Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15040

Liczba odpowiedzi: 209918

Kategoria: Plany domów
(112 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [29.09.11]

Proszę o ocenę projektu domku

Mamy w planach wybudowanie takiego domku jak na załączonych obrazkach. Jak ocenicie ten projekt, co możecie o nim powiedzieć? Czy coś zmienialibyście w nim? Czekam na wasze opinie. Dzięki z góry!

Załączone pliki:
dom1.jpg
dom2.jpg
plan1.jpg
plan2.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(46 - 4)
92%
[30.09.11]
domek jest świetny ! Sama marze o takim . Pomieszczenia sa w świetnym miejscu , a co do dachu dwuspadowego to w tym domku jest świetny i nawet prosze go nie prubować zmieniać . ! dom jest po prostu świetny i koniec !!!
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(29 - 4)
88%
[30.09.11]
Domek bardzo fajny troszke dach bym mniejszy zrobił bedzie wtedy więcej światła w domu ( jaśniej w domu człowiek bardziej wesoły ) Dach pozatym ok tylko laicy piszą głupoty ze zły . Plusy to mało okien dachowych wiecej miejsca na poddaszu i co bardzo ważne jedna trzecia mniejszy koszt wykonania .
gość  Krzysiek
↑ ↓
(31 - 4)
89%
[30.09.11]
Domek ładny ale ... po pierwsze podniosłabym wysokość ścianek na poddaszu, by uzyskać więcej możliwości przy "meblowaniu", poza tym nie podoba mi się przejście z pokoju-sypialni przez garderobę do łazienki. Garaż malutki , jak i salon- proponowałabym powiększyć salon, bo 24,7 m to naprawdę zbyt mało , a salon powinien być przestrzenny . Powodzenia!
gość  gość
↑ ↓
(29 - 4)
88%
[30.09.11]
Ważne jak będzie postawiony na działce, minusem jest to że spad dachu dłuższy będzie na zachodzie lub północy, bo taras będziesz chciała mieć w słońcu tzn właśnie na południu lub zachodzie. Przez duży spad dachu będzie niska ściana kolankowa, zmieniłbym kąt dachu tak żeby był bardziej płaski. Garaż będzie od południa zabierając w zimie ciepło słoneczne, lepiej gdyby był od północy wtedy stanowi dodatkową izolację. A tak to ok. zobacz domek "Pod Hebanowcem". Ważne żeby tak jak u Ciebie łazienka była od południa, zawsze jest w niej trochę cieplej. przyłączam się do tego aby założyć rekuperator i zrezygnować z okien dachowych na rzecz okna w ścianach szczytowych.
gość  gość
↑ ↓
(36 - 10)
78%
[30.09.11]
Szczerze Ci radzę - lepiej idź do dobrego architekta...
gość  szczerze
↑ ↓
(29 - 6)
83%
[30.09.11]
Jest piękny :) zbytnio się na tym nie znam więc tylko tyle napiszę :)

Pozdrawiam i życze powodzenia! :)
gość  KaMa
↑ ↓
(6 - 4)
60%
[30.09.11]
ważne żeby Wam się podobał i macie się w nim czuć dobrze ! po co to pytanie do innych.... idźcie do dobrego architekta i on Wam doradzi ewentualne przeróbki zdanie innych ludzi nie jest w tym momencie najważniejsze a co poniektóre wypowiedzi wołają o pomstę do nieba... Pozdrawiam i życzę szczęścia :)
gość  gość
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[30.09.11]
A ja w nim będe mieszkac czy Ty??
gość  gość
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[30.09.11]
Dom jest w porządku, wejście na pokój dzienny - tylko chyba niepotrzebnie obniżony ale to kwestia gustu. Ciekawe jak ze stronami świata i czy kuchnia Daje możliwość zerknięcia na druga stronę działki. Góra funkcjonalnie bardzo dobra. Dach dwuspadowy to najlepszy wybór. Architektonicznie bardzo prosty i oszczędny w formie ale dlatego właśnie jest ok.
gość  gość
↑ ↓
(3 - 4)
43%
[30.09.11]
gość
domy z dachem dwuspadowym niczym sie nie różnią od stodoły i to dopiero jest wiocha!!!


wiocha to ty jestes..... przynajmniej odśnieżanie w zime odchodzi matole
gość  gość
↑ ↓
(3 - 4)
43%
[30.09.11]
gość
domek niezły, wygląd psuje garaż i lita ścianka tarasu nad nim, mała łazienka z garderobą. garderobę dać w miejsce 3 i trochę powiększyć sypialnię 4, w ten sposób powiększy się łazienka górna, wystarczy na prysznic. To jest domek jednorodzinny, więc po co dwie łazienki i WC na dole? Wymiary domu nie pozwalają na takie klitki. Zamiast garażu, dać w tym narożu mały pokoik dla gościa, babci, dziadka. Dobry garaż to wolnostojący i nie taki hermetyczny, przewiewny - chyba że tu będzie muzeum na samochód co wyjeżdża rzadko.


a na co ci taka duza sypialnia?? w domah pietrowych powinno sie robic 2 lazienki. ta na pietrze tylko dla domownikow a ta na dole dla gosci i domownikow. ja zrezygnowalabym z dwoch lazienek na pietrze - tyle to sie z dziecmi mozna lazienka podzielic :)
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki