Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 11544

Liczba odpowiedzi: 119619

(29 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [08.12.10]

Nowy sytsem ocieplania poddasza (pianka poliuretanowa)!Czy aby napewno jest to dobry pomysł?

Metoda jest bardzo kosztowna.Słyszałam o cenach 85 zł/m2 ale jak jest naprawdę to nie wiem.Ktoś niezłą kasę na tym robi a przecież to jest nic innego jak zwykła pianka montażowa.....Czy moze sie mylę.Tutaj wiecej o tej metodzie.Co o niej sądzicie????? http://www.eko-pur.pl/index2.htm

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(115 - 27)
81%
[12.12.10]
Po pierwsze to ci goście nawet nie wiedzą czym robią to nie jest żadna pianka PUR tylko PIR z poliizocyjaniną nawet sami to mają na stronie.
Nie wiedziałem że izocyjanina jest Eko.
śmiech na sali!
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(23 - 25)
48%
[10.12.10]
też jestem ciekawa??kasa duża !!!!a jak to sie ma w rzeczywistości?
może ktoś sie wypowie.....tylko nie ci z eko-pur!!!!!
gość  gość
↑ ↓
(115 - 27)
81%
[12.12.10]
Po pierwsze to ci goście nawet nie wiedzą czym robią to nie jest żadna pianka PUR tylko PIR z poliizocyjaniną nawet sami to mają na stronie.
Nie wiedziałem że izocyjanina jest Eko.
śmiech na sali!
Po pierwsze to ci goście nawet nie wiedzą czym robią to nie jest żadna pianka PUR tylko PIR z poliizocyjaniną nawet sami to mają na stronie.
Nie wiedziałem że izocyjanina jest Eko.
śmiech na sali!
gość  gość
↑ ↓
(11 - 89)
11%
[24.01.11]
Drogi Panie skład chemiczny obu materiałów PUR czy PIR jest podobny do reakcji używane są dwa główne składniki: izocyjanian i poliol oraz kilka innych. O nazwie PUR czy PIR właściwie decydują proporcje. W przypadku pianki PIR izocyjanianu jest więcej niż w piance PUR. Dzięki tej różnicy otrzymujemy piankę o większej odporności na ogień. Graniczna wytrzymałość ogniowa dla pianki PUR to 200 stopni C a dla pianki PIR około 300 stopni C (następuje zwęglenie powłoki).

W Polsce utarło się stosować skrót PUR, który jest najbardziej popularny. Owszem w skład komponentów wchodzi izocyjanian, który nie jest EKO ale po reakcji spieniania następuje zobojętnienie i finalnie pianka jest produktem ekologicznym. Jak sama nazwa mówi jest to system dwu komponentowy, więc nikt nie używa jednego z nich tylko dwóch, które są niezbędne do reakcji. Więc jeśli Pan nie miał kontaktu z naszą firmą proszę nie oczerniać nas na forum, bo jak przypuszczam jest Pan właścicielem firmy konkurencyjnej i ma Pan na celu zepsucie opinii na nasz temat. Proszę o odrobinę uczciwości wobec użytkowników Internetu.
Pozdrawiam – www.eko-pur.pl
gość  gość
↑ ↓
(7 - 3)
70%
[11.02.11]
Tak , ja się zastanawiałem do kanadyjczyka w systemie szkieletowym , ale ... .
Ale jest to za drogi system . Wełna twarda i tak mnie wychodzi 2 razy taniej . Za domek powiedzieli mi 18 000 żł a ja za węłne dam z 8000 zł . Może i system dobry i szybki . Ale mam jeden kłopot , skraplanie się wilgoci w ścianie i brak jej odprowadzenia - co może spowodować że zacznie dom po prostu nam gnić . I tego nikt nie sprawdził jak się pianka zachowuje w takim domu . Nie mówię tu o domu murowanym . To samo z poddaszem . Może i nie ma mostków ale co z wilgocią która i tak zimą wejdzie lub na wiosnę .
gość  pawelww
↑ ↓
(5 - 4)
56%
[21.02.11]
Określając koszt wełny nie uwzględnił Pan ceny jej montażu w szkielecie, co znacznie podniesie cenę ocieplenia. Jeśli chodzi o wilgoć to w przypadku pianki zamknięto komórkowej nie występuje zjawisko dyfuzji pary wodnej w strukturze tej izolacji, więc nie ma możliwości magazynowania wilgoci. Oczywiście nie dotyczy to pianki otwarto komórkowej w której problem magazynowania wilgoci występuje. Poliuretanowe systemy zamknięto komórkowe z powodzeniem są stosowane w ociepleniach budynków szkieletowych w Kanadzie czy U.S.A.
gość  gość
↑ ↓
(4 - 5)
44%
[15.08.11]
ja poddasze docieplałem wełną mineralną i nie narzekam a wręcz wszystkim polecam
gość  gość
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[23.01.12]
ile za m2 poddasza użytkowego takiego ocieplenia biora chce dac welne 2x15cm a pianki ile trzeba dac zeby uzyskac taka izolacje prosze o odp na meila golabek222@o2.pl dzieki i pozdrawiam
gość  emil
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[15.02.12]
fajne
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[11.03.12]
http://www.izomedia.pl/oferta/(...)cieplenia-piana

Niejednokrotnie w naszej firmie budowlanej byliśmy świadkami dramatów inwestora, który powierzył tak poważne zadanie jakim była izolacja własnego domu/obiektu niesprawdzonej firmie. Oferujemy materiał na poddasza na który daję dożywotnią gwarancję producenta na ocieplony obiekt. Działamy 10 lat na rynku budowlanym i nie mieliśmy problemów z mitami o utlenianiu pianki/wilgocią, deski są zdrowe, ponieważ proponujemy piankę otwartokomórkową/paroprzepuszczalną. Oglądałem konstrukcje na których piana była aplikowana ponad 20 lat temu i wygląda jak świeżo po natrysku. Powiem więcej oszczędzam czas klientów oraz pieniądze.Materiał który proponujemy (poddasza domków) posiada wszystkie potrzebne atesty i aprobaty. Nie stosuję foli- jeśli mam ocieplać deskowane poddasze. Klienci sami po czasie mówią, że oszczędzają do 40 % na ogrzewaniu budynku. Nie mam problemów z mostkami termicznymi. Konstrukcja obiektu jest zespojona- zresztą o zaletach tej technologii można poczytać w sieci. Pozdrawiam. Izomedia
gość  gość
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[04.04.12]
Pytanie do pana z izomedia, czytałem kartę techniczną produktów otwartokomórkowych i nie są jak Pan pisze paroprzepuszczalne tylko mogą magazynować wodę do 36 razy więcej niż same ważą.
Zastanawiam się nad ociepleniem w tej technologi domu proszę o informację jaką grubość należy zastosować piany otwartej przy alternatywie wełny 30cm.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki