Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 13918

Liczba odpowiedzi: 173967

(26 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: Adams zalogowana [08.11.10]

Płyta indukcyjna czy zwykła ceramiczna?

Nie wiem ja jaką płytę się zdecydować: ceramiczną czy indukcyjną? Wcześniej korzystałem z kuchenki gazowej więc to inna bajka. Muszę podjąć decyzję a doświadczenia w tej dziedzinie nie mam. Zdaję się na was. Czekam na wasze opinie.

Załączone pliki:
plyta1.jpg
plyta2.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(12 - 4)
75%
[09.11.10]
MAM INDUKCJĘ I CZEGOŚ LEPSZEGO JAK BOGA KOCHAM NIE WIDZIAŁEM I WCALE NIE TRZEBA DROGICH GARÓW KUPOWAĆ WYSTARCZY KOMPLET ZE STALI NIERDZEWNEJ Z IKEA I WSZYSTKO ŚWIETNIE I SZYBKO CHODZI, DO TEGO NIŻSZY RACH Z PRĄD A TO CHYBA JEST NAJWAŻNIEJSZE!!!!!!!
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(9 - 7)
56%
[09.11.10]
szczerze polecam indukcyjną naprawdę jest dobra! garnki do kompletu i wszystko super pięknie!
gość  gość
↑ ↓
(7 - 6)
54%
[08.11.10]
miałam ceramiczną elektryczną teraz mam indukcyjną jestem z niej bardziej zadowolona lżej jest ją utrzymać w czystości jak ci coś wykipi po prostu przecierasz na ceramicznej od razu zaczynało się przypalać . poza tym jak ściągniesz garnek z indukcyjnej i zapomniesz wyłączyć to sama się po jakimś czasie wyłączy ceramiczna dalej grzała. Na ceramicznej trzeba było nauczyć się gotować np 5 minwcześniej wyłączyć gotujące się ziemniaki żeby dobrze wykorzystać energię bo długo stygła. w indukcyjnej jak na gazie wyłączysz od razu nie grzeje.
gość  gość
↑ ↓
(9 - 8)
53%
[10.11.10]
Płyta indukcyjna w użytkowaniu jest dobra., ale jest zawsze małe ale. Płyta indukcyjna to znacznie silniejsze pole elektromagnetyczne, jak zbliżysz głowę do garnka to ći zagotuje mózg.
gość  gość
↑ ↓
(3 - 2)
60%
[11.11.10]
Polecam płytę indukcyjną.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[14.11.10]
Ceramiczną! Indukcyjna piszczy! I jest to pisk trudny do wytrzymania dla dorosłych osób wrażliwych na wysokie dźwięki, dzieci i zwierząt.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[15.11.10]
czy w ktorejkolwiek dobrej restauracji gotuje sie na jakichkolwiek plytach? najsmaczniej przyrzadza sie potrawy na ogniu i tyle
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[15.11.10]
gość
Nie piszczy!!!.Warto kupić!

Nie piszczy, bo akurat nie słyszysz tak wysokich dźwięków. Osoby o słuchu wrażliwym na wysokie dźwięki będą się męczyły. Miałam indukcyjną na próbę i po 3 dniach ją zwróciłam, bo oboje z narzeczonym nie mogliśmy tego znieść. Producent potwierdził nam występowanie tego zjawiska.
gość  Mar.
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[16.11.10]
Ja mialam wszystkie trzy plyty .Musze stwierdzic,ze najlepsza jest gazowa.
Ja bardzo duzo gotuje,to jest moje hobby.W zadnej restauracji nie widzialam innaj niz gazowa.W telewizji widac tylko elektryczne,bo ich podlaczenie jest wazne a w studiu gazu nie ma. Lecz nie zawsze ten gaz jest. Pomiedzy elektryczna a indukcyjna zdecydowanie polecam indukcyjna.Na niej gowowanie jest troche podobna do gazowe plyty.
Szybkosc zamiennych czynnosci np. w wyzszej temperatury na nizsza.
Przy ceramicznej zapomnij.Z tymi garkami to jest mit.Nawet w Aldi mozesz juz kupic i nie sa tak drogie a dobrej jakosci.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.12.12]
CERAMICZNA ZDROWSZA INDUKCYJNA SZYBSZA OSZCZEDNA NA CERAMICZNEJ KAZDY GARNEK POSTAWISZ SZYBKO SIE GREJE WCALE DLUGO NEI STYGNIE
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[17.12.12]
No właśnie, mam "stare" garnki Zeptera... wyczytałam wcześniej na forach, że działają na indukcji... ale nie pomyślałam, że muszą być nowe Zeptery... trudno, koleżanka się ucieszy :)
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki