Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 13405

Liczba odpowiedzi: 158130

Kategoria: Remonty
(127 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [08.08.10]

Jaka farba na ściany pokoju ?

Pomóżcie jaką farbę nowoczesną zastosować na ściany do pokoji.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(191 - 165)
54%
[10.08.10]
PERFECTA !!!!!
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(21 - 21)
50%
[11.08.10]
Polecam Nobiles. Świetna farba pod względami krycia wydajności, efektu końcowego jak i ceny. Gama kolorystyczna również jest zadowalająca. Alternatywną farbą, może nawet troszkę lepszą jest oczywiście Dulux jednakże różnice w cenie są dość widoczne. Jeżeli nie jesteś doświadczonym malarzem odradzam farby Dekoral. Natomiast za najlepszą farbę na Polskim rynku uważam farby "Magnat". Niestety cena przybija. Życzę udanego malowania i przypominam - Ścianę przed malowaniem GRUNTUJEMY!!!!! :-)
gość  gość
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[12.08.10]
[autor="gość"] Drobne wskazówki i sugestje:
- należy stosować twarde gładzie gipsowe, niektóre mocniejsze farby mogą odrywać się podczas malowania wraz z kawałkami gładzi i poprzednią farbą lub gruntem, (Dulux nie lubi strasznie Gipsaru Uni, ale za to kochają go paparuchy - wykonawcy, którzy nie chcą się namęczyć przy docieraniu - zrobić byle jak, dotrzeć gołą ręką, skasować jak za złoto i zniknąć na zawsze)
- gruntowanie wykonuje się zawsze na gładź lub płytę karton gips, na stare wymalowania raczej nie chyba, że powierzchnia pylista, wycierająca się.
- trzeba uważać by ściany nie przegruntować (np 2 grube warstwy gruntu) gdyż zrobi się "szkliwo" po którym będzie się nam ślizgać farba
- pierwsze wymalowanie zrobić farbą podkładową (mieszanie taniej farby z gruntem to mit bezmyślnie powielany)
- dobór farby w zależności od efektu wykończeniowego Flat, Mat, Satyna, Eggshell
Flat - to bardzo głęboki mat stosowany raczej w tv lub teatrach jako tło, duża ilość wypełniaczy sypkich powoduje, że farbę możemy wybłyszczyć podczas otarć ciałem lub przedmiotami
mat - powszechnie stosowany, ładnie rozprasza światło, ukrywa nierówności (lub niedoróbki tych co położyli nierówno gładzie)
satyna - farba o pierwszym stopniu połyskliwości, podczas czyszczenia nam się nie wypoleruje (nie będzie błyszczącej plamy) nadaje więcej przestrzeni pomieszczeniu, doskonale nadaje się na miejsca narażone na zabrudzenia, przedpokój gdzie każdy zakładając buty szoruje tyłkiem bądź ręką podłogę. Wymaga dobrze zrobionych gładzi, gdyż uwypukla nierówności przez co nie jest zalecana na sufity,
Eggshell - perłowy stopień połyskliwości, ale przy okazji superzmywalny
- stopień zmywalności- określa odporność farby na mycie mechaniczne nawet z możliwością użycia mydła, płynu do mycia naczyń (ale bez balsamów) clinem do szyb...
- zapach zależy od wielu czynników, farba może mniej przyjemnie pachnieć, ale to przez dodatki grzybobójcze lub glikol
- lateks to drobnocząsteczkowa żywica akrylowa (choć na zachodzie lateksowymi określa się wszystkie farby wodorozcieńczalne)
- malować należy równomiernie nasączonym wałkiem ruchami pionowymi, nie zmieniając położenia rączki ( drut rączki zawsze skierowany w jednym kierunku- dla praworęcznych w lewo)
- nie wymalowywać wałka do sucha
- malować pasami z zakładką ok 5 cm
- po wymalowaniu ok 1-1,5 metrowego pasa, półsuchym wałkiem ściągnąć farbę w jednym kierunku (np przyłożyć wałek na górze ściany, zjechać w dół i zrobić to samo z małą zakładką o długość wałka dalej) WAŻNE PRZY FARBIE SATYNOWEJ
- najczęściej maluje się dwie warstwy
- kolory ciemne lub intensywne mogą gorzej kryć, gdyż robi się je z farby, która nie zawiera białego pigmentu i kilki białych wypełniaczy sypkich, dlatego na mieszalnikach mogą zalecać podkład kolorystyczny.
- mocne kolory na ścianach przy zmianie na inny wpierw przemalować białą farbą.
- wody dolewać nie więcej niż 10% objętości farby
Miłego malowania:) [/autor
Muszę się z Panem nie zgodzić odnośnie paru rzeczy. Po pierwsze rodzaju gładzi. Twarda lepsza - miękka gorsza. Absurd. Dobrze położony Gipsar UNI na dobrze zagruntowaną powierzchnię i po dokładnym dotarciu dobrze zagruntowany nie stwarza żadnych problemów - tylko trzeba umieć. Twardszą gładź owszem ale na łączenia płyt, narożniki ewentualnie szpalety. Po drugie Dulux nie lubi gipsar UNI??? :-) to żart? Co ma piernik do wiatraka? Po trzecie - przegruntowanie? Może pomylił Pan kiedyś lakier z gruntem... Dobry wałek i po szybie nawet można nakładać i po czwarte ścianę przed malowaniem o ile nie łatamy drobnych dziur, rys itp kiedyś się myło wodą z szarym mydłem a teraz wystarczy zagruntować. Po co? Bo ściana jest brudna zapylona tłusta zadymiona etc. A te zabrudzenia spowodują właśnie ślizganie wałka i złe krycie. Grunt zwiększa wydajność farby i zapobiega babolom.
A tak od siebie dodam że do farb dulux zaleca się grunt dulux ( ten fioletowo niebieski ) ponieważ bardzo mocno zwiększa wydajność farby dulux
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.08.10]
My użylismy farby Dekoral. Po 2 latach wygląda tak samo :)
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.08.10]
ostatnio malowalem pokoj. bylem kompletnie w tym zielony i w dodatku mial byc jeszcze zielony pokoj. warto jest wziac dulux kolor bialy (w praktikerze to okolo 60zl) i do tego dokupic pigment. farba jest bardzo wydajna, wspaniale kryje a w dodatku bardzo tanio wychodzi. co do przebarwien - nie ma kompletnie zadnych. pomalowanie calego pokoju kosztowalo okolo 80zl wiec sie nie zrujnowalem i wszystko ladnie wyglada pomimo tego ze jestem zoltodziobem
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.08.10]
Dekoral.Dobrze kryje ,jest bardzo wydajna i w dodatku jest perfumowana.Dobra cena.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.08.10]
dobrej
gość  gościu
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.08.10]
Dulux jest najgorszą z reklamowanych farb. Maluję zawodowo i na prawdę odradzam. Pokrycie słabiutkie - 2-3 malowania! Po miesiącu - trzech pierwsze odpęknięcia.
Obecnie tylko i wyłącznie Dekoral - nie bede zachwalac. Pomalujesz raz zostaniesz przy tej farbie :)
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[25.08.10]
Ja polecam z nowoczesnych rozwiązań systemy do dekoracji ścian polskiego producenta Fox-Dekorator. Mam wykończone mieszkanie tymi farbami. Super się nakłada (tak twierdził wykonawca) i już 4 rok wygląda bardzo dobrze na ścianie.

Ostatnio widziałem u znajomego efekt Betonu na ścianie - wygląda bardzo nowocześnie. Okazało się,że to też ich produkcji.

Z farb "typowych" polecam Levis'a.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[07.10.14]
Tylko FEIDAL
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.11.14]
Ja mam pomalowane satynową Śnieżką, jak dotąd najlepsza z farb którymi malowałem.
gość  Paweł
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki