Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14056

Liczba odpowiedzi: 177319

(94 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [07.07.10]

Szambo czy kanalizacja?

Mają u nas robić kanalizację bo są jakieś pieniądze z Unii - ale żeby zrobić tą kanalizacje to muszą ciągnąć rury przez prywatne tereny i tu nie było na początku oporów ludzie chcieli się zgodzić bo faktycznie na wiosce śmierdzi jak ktoś szambo opróżnia, więc byłoby fajnie gdyby taka kanalizacja była. Ciekawa jestem ile płacicie za kanalizacje rocznie i czy faktycznie trzeba się do niej podpinać i czy to faktycznie taka wygoda?

Załączone pliki:
szambo.jpg
kanal.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(100 - 61)
62%
[07.07.10]
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(41 - 41)
50%
[08.07.10]
jak wybudują kanalziację w pobliżu twojego budynku, to chcąc nie chcą się bedziesz musiał do niej włączyć bo ustawa o zachowaniu czystości w gminie cie do tego zmusi.... wiec nie ma tu żadnego wyboru... po cos tą kanalizację budują? a nie zeby sobie wybierac co sie chce.... istnieje mozliwosc zabudowy oczyszczalni scieków przy domu, na to sie urzad ewntualnie zgodzi, nawet jesli bedzie siec w poblizu
gość  branżysta
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[08.07.10]
Dokładnie tak jest, że szambo jest droższe w utrzymaniu i niewygodne. Wywóz na raz kosztuje 200 zł, a z rachunkiem za wodę (ścieki naliczane są z licznika zużycia wody) 1/3 tej ceny. Polecam zamianę.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[09.07.10]
Tak się zastanawiam, od ilu tysiącleci istnieje ludzkość ? Bo jeśli się nie mylę to od początku musieliśmy ( my ludzie ) się wypróżniać.
Podpowiedzcie mi, od kiedy stosuje się kanalizację?
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[09.07.10]
gość
Tak się zastanawiam, od ilu tysiącleci istnieje ludzkość ? Bo jeśli się nie mylę to od początku musieliśmy ( my ludzie ) się wypróżniać.
Podpowiedzcie mi, od kiedy stosuje się kanalizację?


Mniej więcej od czasów Sumerów i Babilończyków.
gość  gość
↑ ↓
(21 - 21)
50%
[09.07.10]
jak mozna sie myc 2x w tygodniu przeciez tydzien ma 7 dni, ja sie myje rano i wieczorem to jest x14gość
gość
gość
gość
Ludzie , pomyślcie troszkę , ile płacicie za 1m3 wody /pobór wody/, policzcie teraz ten 1 m3 wody razy dwa /zrzut do kanalizacji/ , to jest cena za używanie kanalizacji . Cyfrowo: 1m3 = 5,00zl /pobór/1m3 = 10,00zł /zrzut/Policzcie co taniej wychodzi , wywóz szamba raz na 1 rok czy............Wybór należy do Ciebie.
Szambo nieraz trzeba wywozić i co miesiąc, więc nie pitol bzdur ;|

jak sobie wkopałeś zbiornik najwyżej na 500 l to nic dziwnego, że musisz wywozić co miesiąć :P

A ja ci odpowiem tak - jak kapiesz się raz na 2 tygodnie, myjesz 2 razy w tygodniu i pierzesz raz na miesiąc to możesz sobie wywozić nawet raz do roku.
gość  gość
↑ ↓
(21 - 21)
50%
[09.07.10]
Polacy to naprawde brudasy. Ja mam pranie 2x w tygodniu 60 i 40stopni,
mycie 2x na dzien czesto prysznic latem
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.07.15]
Ewka
Ja u siebie nie mam możliwości podłączenia kanalizacji i dlatego korzystam z szamba betonowego. Robiła mi firma http://szambabetonowe-brat-bet.pl/ Jako przydomowa oczyszczalnia sprawuje się bardzo dobrze.


Ewka dobrze radzi. i firmę dobrą poleca. ja również korzystałam z ich usług i nic nie śmierdzi czyli nie przecieka. dobry beton mają a i rzetelnie się wywiązują z umowy.
gość  Maraska
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.07.15]
Firma http://szambabetonowe-brat-bet.pl/ robi zbiorniki tak? pomoże mi w otrzymaniu dofinansowania? czy mam gdzieś indziej się w tym zgłosić?
gość  Eted
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[20.07.15]
Wszystko ma swoje wady i zalety. Mysle, ze ludzie z pogotowia kanalizacyjnego na pewno pomogliby podjac decyzje, sprobuj tutaj www.pogotwiekanalizacyjne.lodz.pl
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.05.16]
jest to porównywalny koszt do wywozu nieczystości. Ja u siebie jak robiłem kanalizację to musiałem jeszcze zrobić przepompownie na własny koszt. wykonali mi ją www.inwap.pl
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki