Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14808

Liczba odpowiedzi: 204267

(111 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [07.07.10]

Szambo czy kanalizacja?

Mają u nas robić kanalizację bo są jakieś pieniądze z Unii - ale żeby zrobić tą kanalizacje to muszą ciągnąć rury przez prywatne tereny i tu nie było na początku oporów ludzie chcieli się zgodzić bo faktycznie na wiosce śmierdzi jak ktoś szambo opróżnia, więc byłoby fajnie gdyby taka kanalizacja była. Ciekawa jestem ile płacicie za kanalizacje rocznie i czy faktycznie trzeba się do niej podpinać i czy to faktycznie taka wygoda?

Załączone pliki:
szambo.jpg
kanal.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(100 - 61)
62%
[07.07.10]
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[10.12.15]
Według mnie prościej jest zainstalować szambo niż ciągnąć kanalizacje. Poza tym koszty kanalizacji są ogromne, dużo wyższe niż realne zużycie wody. Dlatego lepiej postawić na szambo i płacić mniej. Od jakiegoś czasu mam betonowy zbiornik firmy http://lublin.bratbet.pl/ i nie mam z nim żadnego problemu, jedyny koszt teraz to odpompowanie szamba co jakiś czas :)
gość  tori
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[16.12.15]
miałem kiedyś szambo, ale znajomi namówili nas, żeby zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Po czasie to wychodzi sporo taniej, bo nie musicie płacic za wywóz nieczystości. Ja sobie zamówiłem oczyszczalnię w firmie Frukko http://www.frukko.pl, bo mają bardzo wytrzymałe produkty i gwarnację na 20 czy 15 lat. Możecie sobie tez sprawdzić jakie mają szamba.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.12.15]
Ja mam szambo na działce i oczyszczalnię przydomową w domu jednorodzinnym od firmy http://oczyszczalnia.net/. Jest to bardzo fajne rozwiązanie i nie śmierdzi tak bardzo jak mówisz. Przecież nie opróżniasz szamba codziennie.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.01.16]
il e mniej wiecej kosztuje budowa takiej malej oszyczalni?
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.04.16]
Ja mam szambo. U nas na wsi nie ma jeszcze kanalizacji, wiadomo, że nie wszędzie Europa już dotarła ;) Ale szambo też się dobrze sprawdza. Trzeba pamiętać, zeby w odpowiednim momencie zadzwonić do http://www.firmakanex.pl/ i poprosić o opróżnienie, żeby nie wybiło. Bo jak wybije to śmierdząca sprawa ;)
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[29.12.16]
ja jak chcesz fachowej porady mogę Ci polecić firmę http://www.firmakanex.pl/ mają dobrą wiedzę z tego co udało mi się z nimi współpracować, szybko i sprawnie działają
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.01.17]
Ja tam mam zwykłe betonowe szambo i nie narzekam. Po co mam wydawać grube pieniądze na oczyszczalnie skoro za mniej mam to samo. Co do tego że szambo trzeba częściej opróżniać i przez to jest droższe to grunt wejść we współpracę z opłacalną firmą jak z www.geanova.pl. Naprawdę nie ma co się porywać na taki wydatek.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.09.17]
Jeżeli nie ma dostępu do kanalizacji to pozostaje szambo, np. betonowe. Tu wam polecam kontakt szczególnie z http://www.szambabetonowe-24.pl/ oni właśnie się specjalizują w dostarczaniu tego rodzaju rozwiązań.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[19.09.17]
Ja sam zdecydowałem się na szambo. Trochę bałem się o jego opróżnianie i koszty z tym związane ale firma http://wywoznieczystosci.pomorze.pl do której się zgłosiłem wykonuję tę pracę profesjonalnie i ma dobre ceny.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.10.17]
Zależy, który pomysł po prostu lepiej się sprawdzi i będzie bardziej funkcjonalny na Twojej działce. Zawsze jednak na wszelki wypadek warto mieć w zanadrzu kontakt do profesjonalnej firmy, która będzie w gotowości i usunie ewentualne płynne nieczystości :) Mój typ, to http://www.cleanworld.pl - polecam!
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki