Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14490

Liczba odpowiedzi: 198700

(106 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [07.07.10]

Szambo czy kanalizacja?

Mają u nas robić kanalizację bo są jakieś pieniądze z Unii - ale żeby zrobić tą kanalizacje to muszą ciągnąć rury przez prywatne tereny i tu nie było na początku oporów ludzie chcieli się zgodzić bo faktycznie na wiosce śmierdzi jak ktoś szambo opróżnia, więc byłoby fajnie gdyby taka kanalizacja była. Ciekawa jestem ile płacicie za kanalizacje rocznie i czy faktycznie trzeba się do niej podpinać i czy to faktycznie taka wygoda?

Załączone pliki:
szambo.jpg
kanal.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(100 - 61)
62%
[07.07.10]
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.10.15]
Też korzystałem z ich http://inwap.pl/ usług i potwierdzam to solidna firma.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[25.10.15]
pewnie, ze kanalizacja, jeśli tylko jest taka możliwość
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[16.11.15]
Na wszelki wypadek kontakt z pogotowiem kanalizacyjnym i wspólne podjęcie decyzji co w takiej sytuacji jest najlepsze to dobre rozwiązanie. W miastach tego problemu nie ma, jest kanalizacja i ja jestem z takiego rozwiązania bardzo zadowolony. Nie jest to duży koszt a jednak komfort i ominięcie wielu nieprzyjemności. Gdybyś potrzebował porady lub pomocy to pogotowie kanalizacyjne www.aseko.pl, z pewnością podpowie Ci co i jak.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[25.11.15]
Zdecydowanie szambo, kanalizacja pochłonie o wiele więcej pieniędzy, sama zrezygnowałam z kanalizacji. Masz szambo betonowe firmy http://chelm.bratbet.pl/ i jestem bardzo zadowolona ;)
gość  guta
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[10.12.15]
Według mnie prościej jest zainstalować szambo niż ciągnąć kanalizacje. Poza tym koszty kanalizacji są ogromne, dużo wyższe niż realne zużycie wody. Dlatego lepiej postawić na szambo i płacić mniej. Od jakiegoś czasu mam betonowy zbiornik firmy http://lublin.bratbet.pl/ i nie mam z nim żadnego problemu, jedyny koszt teraz to odpompowanie szamba co jakiś czas :)
gość  tori
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[16.12.15]
miałem kiedyś szambo, ale znajomi namówili nas, żeby zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Po czasie to wychodzi sporo taniej, bo nie musicie płacic za wywóz nieczystości. Ja sobie zamówiłem oczyszczalnię w firmie Frukko http://www.frukko.pl, bo mają bardzo wytrzymałe produkty i gwarnację na 20 czy 15 lat. Możecie sobie tez sprawdzić jakie mają szamba.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.12.15]
Ja mam szambo na działce i oczyszczalnię przydomową w domu jednorodzinnym od firmy http://oczyszczalnia.net/. Jest to bardzo fajne rozwiązanie i nie śmierdzi tak bardzo jak mówisz. Przecież nie opróżniasz szamba codziennie.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.04.16]
Ja mam szambo. U nas na wsi nie ma jeszcze kanalizacji, wiadomo, że nie wszędzie Europa już dotarła ;) Ale szambo też się dobrze sprawdza. Trzeba pamiętać, zeby w odpowiednim momencie zadzwonić do http://www.firmakanex.pl/ i poprosić o opróżnienie, żeby nie wybiło. Bo jak wybije to śmierdząca sprawa ;)
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.04.16]
Jak dla mnie oczyszczalnia to jest za duży koszt. W zupełności wystarczy mi zbiornik betonowy od http://betonowekrakow.pl/ o pojemności 6metrów sześciennych.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[24.09.16]
Beton odpada, lepsze jest szambo ekologiczne, jest bardzo trwałe i szczelne, o wiele bardziej niż betonowe. A ja wolę mieć gwarancję, że nic się do gleby nie przedostanie. Nasze pochodzi z ekomaro.pl/ekoszamba/ Działa już ponad dwa lata i wszystko jest ok.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki