Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210645

(112 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [07.07.10]

Szambo czy kanalizacja?

Mają u nas robić kanalizację bo są jakieś pieniądze z Unii - ale żeby zrobić tą kanalizacje to muszą ciągnąć rury przez prywatne tereny i tu nie było na początku oporów ludzie chcieli się zgodzić bo faktycznie na wiosce śmierdzi jak ktoś szambo opróżnia, więc byłoby fajnie gdyby taka kanalizacja była. Ciekawa jestem ile płacicie za kanalizacje rocznie i czy faktycznie trzeba się do niej podpinać i czy to faktycznie taka wygoda?

Załączone pliki:
szambo.jpg
kanal.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(100 - 61)
62%
[07.07.10]
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[16.12.15]
miałem kiedyś szambo, ale znajomi namówili nas, żeby zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Po czasie to wychodzi sporo taniej, bo nie musicie płacic za wywóz nieczystości. Ja sobie zamówiłem oczyszczalnię w firmie Frukko http://www.frukko.pl, bo mają bardzo wytrzymałe produkty i gwarnację na 20 czy 15 lat. Możecie sobie tez sprawdzić jakie mają szamba.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.12.15]
Ja mam szambo na działce i oczyszczalnię przydomową w domu jednorodzinnym od firmy http://oczyszczalnia.net/. Jest to bardzo fajne rozwiązanie i nie śmierdzi tak bardzo jak mówisz. Przecież nie opróżniasz szamba codziennie.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[23.01.16]
il e mniej wiecej kosztuje budowa takiej malej oszyczalni?
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[04.04.16]
Ja mam szambo. U nas na wsi nie ma jeszcze kanalizacji, wiadomo, że nie wszędzie Europa już dotarła ;) Ale szambo też się dobrze sprawdza. Trzeba pamiętać, zeby w odpowiednim momencie zadzwonić do http://www.firmakanex.pl/ i poprosić o opróżnienie, żeby nie wybiło. Bo jak wybije to śmierdząca sprawa ;)
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.04.16]
Jak dla mnie oczyszczalnia to jest za duży koszt. W zupełności wystarczy mi zbiornik betonowy od http://betonowekrakow.pl/ o pojemności 6metrów sześciennych.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[29.12.16]
ja jak chcesz fachowej porady mogę Ci polecić firmę http://www.firmakanex.pl/ mają dobrą wiedzę z tego co udało mi się z nimi współpracować, szybko i sprawnie działają
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.01.17]
Ja tam mam zwykłe betonowe szambo i nie narzekam. Po co mam wydawać grube pieniądze na oczyszczalnie skoro za mniej mam to samo. Co do tego że szambo trzeba częściej opróżniać i przez to jest droższe to grunt wejść we współpracę z opłacalną firmą jak z www.geanova.pl. Naprawdę nie ma co się porywać na taki wydatek.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[29.01.17]
my mamy szambo i jest naprawde okej. Warto. W jumar.info.pl - maja taka usluge - wywozu szamba.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[19.09.17]
Ja sam zdecydowałem się na szambo. Trochę bałem się o jego opróżnianie i koszty z tym związane ale firma http://wywoznieczystosci.pomorze.pl do której się zgłosiłem wykonuję tę pracę profesjonalnie i ma dobre ceny.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[26.09.17]
Też korzystaliśmy z pogotowia kanalizacyjnego www.wodno-kanalizacyjne.pl . To rzetelna firma, na którą można liczyć niemal w każdej opresji w temacie :)
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki