Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 13627

Liczba odpowiedzi: 163396

(87 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [07.07.10]

Szambo czy kanalizacja?

Mają u nas robić kanalizację bo są jakieś pieniądze z Unii - ale żeby zrobić tą kanalizacje to muszą ciągnąć rury przez prywatne tereny i tu nie było na początku oporów ludzie chcieli się zgodzić bo faktycznie na wiosce śmierdzi jak ktoś szambo opróżnia, więc byłoby fajnie gdyby taka kanalizacja była. Ciekawa jestem ile płacicie za kanalizacje rocznie i czy faktycznie trzeba się do niej podpinać i czy to faktycznie taka wygoda?

Załączone pliki:
szambo.jpg
kanal.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(100 - 61)
62%
[07.07.10]
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[08.07.10]
Wychodek przed domem!!
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[08.07.10]
gość
Kanalizacja. racje mają poprzednicy, że to normalna sprawa i należy się podłączać, podłączenie 2400-2700- rachunki miesięczne to koszt 60-80- zł. Szału nie ma. czasem jak zajedzie z toalety to Boże chroń nas. Ale przynajmniej nie zdarzają się paskundne rzeczy typu wylało:) Jestem za. No chyba, że wodę również macie wysoko płatną i nie macie własnego wiejskiego wodociągu, jesli tak to zmienia postać rzeczy jeśli chodzi o wzrost kosztów. wtedy rzeczywiście jest drogo i jak kto woli.Co do przedmówcy na temat rury wpuszczanej do rzeczki- Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy!!! Baranie!!
NIE ZA DARMO BY CHCIAŁ TYLKO ZADARMO A INNI PŁACIĆ ZA NIEGO MAJĄ TECHNOLOG ZASRANY SRAJ W DOMU DO UMYWALKI I SZCZAJ będzie szanel 5
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[08.07.10]
gość
Zrób sobie szambo, najlepiej takie odkryte np przed oknem od salonu;). Człowieku zyjemy w XXI wieku i kanalizacja powinna być obowiązkowa. Nie smierdzi, nie ma wyciągania, nie ma problemu, a w tych czasach to niestety za wszytsko trzeba płacić


Dobrze mówisz tylko jak przyjdzie powódź to wtedy długo na całej "wiosce śmierdzi' :)
Wracając do tematu zależy jaką masz rodzine i czy korzystasz oszczędnie jeżeli mała rodzina oszczędna to szambo może być nie za często trzeba opróżniać nie jest tak najgorzej no chyba, że duża rodzina to tylko kanalizacja (lub mała nie oszczędna). Pozdrawiam :)
gość  tim93
↑ ↓
(61 - 61)
50%
[08.07.10]
gość
Ludzie , pomyślcie troszkę , ile płacicie za 1m3 wody /pobór wody/, policzcie teraz ten 1 m3 wody razy dwa /zrzut do kanalizacji/ , to jest cena za używanie kanalizacji . Cyfrowo: 1m3 = 5,00zl /pobór/
1m3 = 10,00zł /zrzut/
Policzcie co taniej wychodzi , wywóz szamba raz na 1 rok czy............
Wybór należy do Ciebie.

Szambo nieraz trzeba wywozić i co miesiąc, więc nie pitol bzdur ;|
gość  gość
↑ ↓
(61 - 61)
50%
[08.07.10]
gość
gówno prawda-JA MAM NAJLEPSZE ROZWIAZANIE RURE DO RZEKI WYPUSZCZONĄ I JUZ 22 LATA MIESZKAM I SWIETY SPOKÓJ


A inni też złodziejski chłopku maja spokój.?
gość  gość
↑ ↓
(61 - 61)
50%
[08.07.10]
Oczywiście że kanalizacja. Po pierwsze tańsza - ZAWSZE; no chyba, że ktoś wylewa ścieki z szamba na ogródek lub do rzeki ale za takich powinien się zabrać prokurator lub inspektor środowiska, a z długów spowodowanych karą finansową za odprowadzanie ścieków "na dziko" powinni nie wyjść nigdy. U mnie najwięcej przeciwni kanalizacji są ci, którzy mieszkają koło rzeki. Wszyscy wiedzą, co robią ze ściekami. 1 m3 wywozu szamba to koszt ok 15 zł+VAT. Nigdy to nie będzie mniej niż kanalizacja. Poza to co wylejesz z kranu mnożone jest przez współczynnik 0,95 a więc 1m3 wody to 0,95 m3 ścieków. Nie musisz się martwić tym, że trzeba dzwonić bo już jest pełno. Minusem jest to wówczas, kiedy podlewasz ogródek z wodociągu. Wówczas płacisz za ścieki a przecież nie odprowadzasz ich do kanalizacji. Wtedy warto założyć osobny sublicznik.
Jeżeli na terenie gminy w przeciągu 5 lat ma powstać kanalizacja, nikt nie pozwoli ci zbudować przydomowej oczyszczalni ścieków, bo takie są przepisy. Do kanalizacji masz obowiązek się podłączyć. Często gminy chcą też, żebyś partycypował w kosztach, ewentualnie żądają wniesienia opłaty adiaceńskiej czyli procentu od wzrostu wartości działki z tytułu obecności kanalizacji. Durnota bo nie dość, że przez 3-40 lat będziesz darmozjadów utrzymywać to jeszcze chcą, żebyś opłacał tworzenie ich posadek. U mnie najbardziej wkurzyli mnie z tym, że jak się budowałem kanalizacji miało nie być przez 10 lat, więc od razu kupiłem szambo 10 m3. Po roku się obudzili i jednak kanalizacja ma być już w roku przyszłym. Gdybym wiedział, to jakoś te 2 lata bym przebolał z szambem o mniejszej pojemności i inaczej rozplanował kanalizacje a tak... kasa w błoto ( teoretycznie bo jak przyjdzie co do czego ze zbiornika zrobię zbiornik na deszczówkę.
ps. najtańsze są przydomowe oczyszczalnie ścieków oparte o bardzo różne technologie z których najpopularniejsza to reaktor z bakteriami i drenaż rozsądzający.
gość  gość
↑ ↓
(61 - 61)
50%
[08.07.10]
pozdrawiam ciołków, którzy nie płacą za szambo czyli w uproszczeniu mają w nim dziurę przez którą srają sobie pod własną chałupę. tanio i tradycyjnie.
gość  kei
↑ ↓
(41 - 41)
50%
[08.07.10]
jak wybudują kanalziację w pobliżu twojego budynku, to chcąc nie chcą się bedziesz musiał do niej włączyć bo ustawa o zachowaniu czystości w gminie cie do tego zmusi.... wiec nie ma tu żadnego wyboru... po cos tą kanalizację budują? a nie zeby sobie wybierac co sie chce.... istnieje mozliwosc zabudowy oczyszczalni scieków przy domu, na to sie urzad ewntualnie zgodzi, nawet jesli bedzie siec w poblizu
gość  branżysta
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[09.07.10]
gość
gość
gość
Ludzie , pomyślcie troszkę , ile płacicie za 1m3 wody /pobór wody/, policzcie teraz ten 1 m3 wody razy dwa /zrzut do kanalizacji/ , to jest cena za używanie kanalizacji . Cyfrowo: 1m3 = 5,00zl /pobór/1m3 = 10,00zł /zrzut/Policzcie co taniej wychodzi , wywóz szamba raz na 1 rok czy............Wybór należy do Ciebie.
Szambo nieraz trzeba wywozić i co miesiąc, więc nie pitol bzdur ;|

jak sobie wkopałeś zbiornik najwyżej na 500 l to nic dziwnego, że musisz wywozić co miesiąć :P

A ja ci odpowiem tak - jak kapiesz się raz na 2 tygodnie, myjesz 2 razy w tygodniu i pierzesz raz na miesiąc to możesz sobie wywozić nawet raz do roku.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[09.07.10]
Kanalizacja, a jak szambo to jak już ekologiczne, ja mam osobiście jeszcze szambo zwykłe bo kanalizacje dopiero robią i się do kanalizy podłącze. Choć może mi walnie i zrobię sobie szambo ekologiczne.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki