Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15042

Liczba odpowiedzi: 209994

(2 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [17.05.10]

Pochłaniacze wilgoci

Mam duży problem z wilgocią w mieszkaniu. W ciągu roku na wszystkich możliwych ścianach (w narożnikach oraz w łazience zgodnie z przebiegiem rur) pojawił się grzyb (czarny nalot). Na rezerwuarze wody od spłuczki w łazience skraplają się niesamowite ilości pary wodnej, które następnie tworzą kałużę. Wiążę to wszystko z tym, że mniej więcej od roku zacząłem suszyć pranie w mieszkaniu. Dlatego zamierzam jak najszybciej pościerać grzyba ze ścian, póki jeszcze nie zapuścił głębszych korzeni. Chciałbym kupić jakiś sprzęt do zmniejszenia wilgotności powietrza, co możecie polecić?


Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
↑ ↓
(343 - 342)
50%
[28.05.10]
Na pewno jest zła wentylacja w łazience. Ja stosuję
pochłaniacz wilgoci ( to jest taki prosty plastikowy pojemnik i do tego dokupuje się wkłady). Wymień też spłuczkę na taką która wewnątrz jest zaizolowana styropianem i przestanie skraplać się para (różnica temperatur).
Rury z zimną wodą (jeśli są na wierzchu) można "ubrać" w piankę ( są do kupienia w sklepach z art.hydraulicznymi i hipermarketach). Taką piankową rurkę ( dopasowaną przekrojem)przecina się wzdłuż i nakłada, a można ją też pomalować. Nie trzeba tego robić na rurach z ciepłą wodą.
gość  gość
↑ ↓
(303 - 302)
50%
[08.08.10]
Witam do likwidacji pleśni to polecał bym ,,SAVO Płyn Przeciw Pleśni ,, http://www.ceneo.pl/1954186 jest naprawdę dobry i nie drogi .Co do pochłaniacza wilgoci polecam np: ,,Pochłaniacz Metylan Stop Wilgoci BBQ 300 g,, faktycznie ściąga wilgoć z otoczenia , tyle tylko żeby zbiornik pochłaniacza się napełnił trzeba trochę poczekać ( 2,3 miesiące w zależności od ustawień ).
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki