Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210652

Kategoria: Remonty
(29 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: S.. zalogowana [10.03.10]
Tagi: farba malowanie

Dobra farba

Witam wszystkich. Szukam jakiejś dobrej marki farby, sprawdzonej przede wszystkim. Cenowo żeby była w miarę, nie mówię że ma być najtańsza, ale też bez przesady że np 200zł za litr ;) Miło by było gdyby też mieli jako taki wybór barw.

Mój problem polega na tym że rok temu malowałam całe mieszkanie, nie mam dzieci, nikt mi brudnymi łapami nie jezdzi a ściany wyglądają jak by ta farba była na nich już 10 lat ! :/ Jakieś odpryski mi się porobiły, odciski od palców (???), smugi ciemne kij wie skąd, kolor bardzo wyblakł a za łóżkiem (nie mam zagłówka) farba wytarła się w ciągu miesiąca i są białe plamy :/

Malowałam farbą Dulux Cztery Pory Roku. Myślałam że mogę im ufać bo znajomi nią malowali ale jak widać plan się nie powiódł.

Proszę abyście mi doradzili coś, co sami stestowaliście -a nie znajomi.

Będę wdzięczna, bo nie chcę znowu kasy w błoto władować.

Pozdrawiam :)

Załączone pliki:
malmal.jpg
malow.jpg
farba.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(204 - 147)
58%
[11.03.10]
Ja malowałam dwa razy! A jaki grunt polecacie??
gość  S..

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(134 - 110)
55%
[10.03.10]
Proszę o dokładność farby Dulux - Kolory Świata Once, natomiast Nobiles - Cztery Pory Roku. Więc którymi Pani malowała?
Używałam jednej i drugiej - Nobiles jest kiepski, ściany mimo ze kolorowe, to wyglądają ja wapnem malowane ( a raczej ochlapane), farba blaknie.
Dulux Once - rzeczywiście kryją raz, ale nie są zbyt eleganckie.
Dulux Kolory Świata - ściany malowane dwa razy są ślicznie, wszystkie nierówności i pory znikają, kolor jest aksamitnie perłowy, ładnie odbija światło i nie widać smug po prowadzeniu wałka.
dodam ze mam w domu intensywne kolory, od fuksji po granaty . Mam tez małe dzieci, kota i psa - ściany łatwo można wyczyścić ciepłą woda bez detergentów i po wyschnięciu nie ma śladu.
pozdrawiam
baltazarka  baltazarkazalogowany
↑ ↓
(134 - 110)
55%
[10.03.10]
A faktycznie! Mój błąd. Malowałam farbami Dulux Kolory Świata ! Przedpokój, kuchnię nad płytkami, sufity wszystkie (w łazience także) i pokój. Sufity wyglądają dobrze, ale kolor trochę poblakł. Jedno pomieszczenie mam w intensywnym kolorze, resztę w barwach około ecru, i obydwa straciły wigor, blask. Do tego porobiły się jakieś ciemne smugi, odpryski i odciski 'placów' (nie wiem jakim cudem, nie opieram się o ściany). Do tego te rozjaśnienia! Ściany naprawdę wyglądają strasznie, a malowałam je rok temu, oczywiście podwójnie! :( :/ Na początku wszystko było pięknie, byłam zachwycona efektem, ale po kilku miesiącach cuda zaczęły się dziać. Czyściłam je już na mokro ale nie ma efektu. Ich stan jest tragiczny, a malowałam właśnie tą farbą o której Pani pisze.
gość  S..
↑ ↓
(135 - 106)
56%
[11.03.10]
Ja mam pomalowane farbą Dulux Kolory Świata już 3 rok i wygląda jak zaraz po malowaniu. Tylko że oprócz farby był też podkład pod nią. Podkład zastosowałem Dekoral Unikryl moim zdaniem najlepiej zdaje egzamin pod farbę duluxa bo na oryginalnym podkładzie duluxa był problem z kryciem.
gość  gość
↑ ↓
(115 - 67)
63%
[11.03.10]
Nie korzystaj Z TIKURILI. Pomalowałem cały dom miesiąc temu a ściany wyglądają jak był były malowane z dwa lata temu.
gość  Dąbrowski
↑ ↓
(95 - 65)
59%
[11.03.10]
gruntujcie dobrym gruntem przed malowaniem każda powierzchnia inaczej farbę przyjmuje i niema czegoś takiego jak raz pomalowane zawsze trzeba malować min 2 razy czasem ktoś powie ja raz pomalowałem i fajnie było ale po dwóch razach efekt jest lepszy o niebo
gość  maciej
↑ ↓
(204 - 147)
58%
[11.03.10]
Ja malowałam dwa razy! A jaki grunt polecacie??
Ja malowałam dwa razy! A jaki grunt polecacie??
gość  S..
↑ ↓
(74 - 46)
62%
[11.03.10]
Dąbrowski
Nie korzystaj Z TIKURILI. Pomalowałem cały dom miesiąc temu a ściany wyglądają jak był były malowane z dwa lata temu.

BZDURY.Super farba,pięknie kryje,bardzo matowa.Chociaż dosyć droga ,to warta tych pieniędzy.Dzieci palcują, a wszystko można zmyć bez śladu.Mam już 4 rok i jestem bardzo zadowolona.
gość  gość
↑ ↓
(77 - 46)
63%
[11.03.10]
Wszystkie farby są dobre i Dekoral i Dulux i Nobiles,Tikkurila ,tylko trzeba umieć malować.Polecam wszystkie i dobrego sprawdzonego malarza.
gość  gość
↑ ↓
(51 - 46)
53%
[11.03.10]
Ja właśnie nie chcę mieć zbyt matowych ścian, nie podoba mi się to :/ Przede wszystkim chcę aby kolor był żywy i żeby farba mająca rok nie wyglądała na 20 letnią.
gość  S..
↑ ↓
(49 - 45)
52%
[12.03.10]
Musis wziasc dobrego i pozadnego malarza i nie kupuj tanich farb na tym nie ma co oszczedzac.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki