Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14805

Liczba odpowiedzi: 204162

Kategoria: Dom i ogród
(98 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: Tomek zalogowana [06.01.10]

Para na oknach- jak sobie z tym radzić??

Mam mały problem z występowaniem w mieszkaniu na oknach zbyt dużej ilości pary która się skrapla i powoduje że rolety i parapety stają się mokre. Od czego to zależy. Czy powinienem wietrzyć częściej mieszkanie? Jak mam sobie z tym poradzić?? może ktoś już sobie radził z takim problemem??

Załączone pliki:
1.jpg
2.jpg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(97 - 34)
74%
[07.01.10]
wybij szyby :)
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 8)
20%
[07.01.10]
tak
to ze woda skrapla sie na oknach to wina okien
wstawcie sobie bibule albo obluzcie papierem toaletowym to problem zniknie
gość  kość
↑ ↓
(6 - 1)
86%
[07.01.10]
Kolego "szklarz" (z godź. 6.40),bardzo dziękuję za trafną ocenę sytuacji i niniejszym potwierdzam,że został kolega przyjęty do Zakładu Mniemanologii Stosowanej Uniwersytetu Odkształceń Umysłowych.Jednocześnie powierzam koledze docentowi Katedrę Dewiacji Komórek Interpretujących Sytuacje Życiowe,gdzie ja sam jestem dziekanem i dla studentów III roku nauk mlonowskich,przeprowadzam operacje pokazowe zasiębierne,na podstolnych trepanacjach mózgu,z wykorzystaniem dechydrolizy wewnątrzoponowej przypodłogowych obszarów stetrodjalizowanej odkształconej kory mózgowej w obszarze percepcji zaniku tkanek łącznych podniebienia zausznego,u matołów biedzących się nad prostym problemem wietrzenia mieszkania.Gratuluję ciętości odpowiedzi.Oby nas było więcej.
gość  Comodo
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[07.01.10]
Mój blok ma ponad 25 lat. 5 lat temu wstawiliśmy "plastiki" , bo drewniane okna zrobione były chyba ze skrzynek na owoce ... sypały sie niestety . Para jest i grzyb w kuchni tez się pojawia. Wietrzę i rozszczelniam. Przewody wentylacyjne sprawne, ale wiem jedno - za niski komin na dachu i ciąg jest za słaby. Kominiarze wpisują to za każdym razem po kontroli , a spółdzielnia "Wspólna Praca" w Katowicach , ma to w nosie. iI to tyle.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[07.01.10]
można usunąć wilgoć z okien - obniżając temperaturę w domu. ale albo masz ciepło, wietrzysz, używasz pochłaniaczy wilgoci, dodatkowych wentylatorów i jakoś sobie radzisz, albo marzniesz - ale wilgoci nie ma... w blokach to jeszcze pół biedy - stała temperatura w pomieszczeniu, ale w domkach, gdzie pali się w piecu to dopiero masakra!
gość  gość
↑ ↓
(4 - 2)
67%
[07.01.10]
taka jest wada nowoczesnych okien z alu albo pcv za szczelne są :)
gość  gość
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[07.01.10]
ja jak się obudzę to rozszczelniam okna i problem z głowy
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[07.01.10]
Szklarz
trzeba tyrystory wentylacyjne przerobic na echoskraplajace zeby mialy wiekszy dostep do przestrzeni poza zaocznikami przy ramach okna.Do tego radze zmienic w uszczeniaczu anoprypolonowym te blaszane podstawniki dzieki ktorym to sie trzyma na plastikowych ewenatorach przeplywu.I na koniec czesciej uzywac azotu z tlenem do wentylacji endosferycznej calego miejsca gdzie powstaja mikro wodochloropropylenowodory parownicze.

zgadzam sie z kolega.trzeba tez wyslac smsa na nr 000000 i wesprzec doline muminkow przed zapascią w piekielne czeluscia.Poza tym mozesz jeszcze przerobic degonymator wyjsciowy na nasycometr czasteczkowy co spowoduje wieksze wchłanianie czastek.
gość  gość
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[07.01.10]
Wiadomość dla kol.Szklarza od Comodo.Krótko mówiąc,jako ciała profesorskie bierzmy się do roboty.Kolego docent,musimy opracować metodę wyrobu dopizdników toroidalnych wlewkowo hipoalergicznych,dających pozytywne kombinacje bakteriogonne,podczas terapii doodbytniczych u kobiet w czasie ciąży mnogiej(mamuciej).Jak skończymy z tym,zaczniemy nowy wątek porad dla idiotów zadających pytania na poziomie prenatalnym.
gość  Comodo
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[07.01.10]
takie rzeczy zdarzają się głównie przy plastikowych oknach i trzeba je tylko rozszczelnić
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[07.01.10]
gość
wystarczy że przewietrzysz 2 razy w ciągu dnia pomieszczenie a na noc zastosuj mikrowentylacje w oknie uchylnym i po kłopocie

Guzik prawda u mnie okna otwarte są cały dzień ( mam podobny problem)
kaloryfery aż kipią od gorąca (bo mamy przecież zimę!!!) żeby mi tyłek nie zmarzł a na noc mikrowentylacja we wszystkich pomieszczeniach. I co ... i JAJO! Woda leje się po parapetach a para na oknach jak była tak jest!!!!
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki