Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15081

Liczba odpowiedzi: 210592

Kategoria: Remonty
(14 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość zalogowana [15.12.08]
Tagi: pokój salon meble

Ciężkie meble przytłaczają pokój

Pomocy - meble należą do moich rodziców i dziadków, nie mogę ich wyrzucić. Na komplet składa sie komoda, duża szafa na ubrania i biurko, stół -wszystko w kolorze ciemnego dębu, rzeźbione. Pokój (salon) ma ok 32 metry. W jaki sposób pomalować i dobrac dodatki, żeby pokój nabrał lekkości i był bardziej przestrzenny? Macie jakies pomysły?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(83 - 67)
55%
[17.12.08]
Ja.
Kupiłam mieszkanie w starej kamienicy, w której stałą wielka rzeźbiona szafa. Przyszedł pan renowator i zrobił mi z szafy cudo. Nie była zniszczona, ale smutna i ciężka. Pan zdarł mi cały lakier i pomalował czymś. Teraz pięknie widać słoje, ma zielony odcień i jest zabezpieczona przed szkodnikami. Wygląda o niebo lepiej!!! Jest w mojej sypialni piekna ozdoba. Sciany nie maja nic do tego i zapewniam ze niczego sie nie najadlam ani przed swietami ani przedtem.
gość  Jolanta

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(72 - 67)
52%
[15.12.08]
pomalowanie ich może okazać się profanacją, ale skoro nie ma innego wyjścia to na jasny kolor
tomojpseudonim  tomojpseudonimzalogowana
↑ ↓
(101 - 92)
52%
[15.12.08]
tomojpseudonim
pomalowanie ich może okazać się profanacją, ale skoro nie ma innego wyjścia to na jasny kolor

Niekoniecznie.
Warto pomyśleć nad odnowieniem mebli skoro należały jeszcze do dziadków. Wielu ludzi robi biznesy na odnawianiu mebli to te stare mają duszę i są unikatowe. Jeśli zdecydujemy się na pomalowanie warto poszukać fachowcy albo porządnie się do tego przyłożyć. Można wyczyścić je papierem ściernym i zabezpieczyć lakierem lub jasną bejcą.
Ja zdecydowałabym się na pomalowanie takich mebli jasną farbą metodą przecierania co nada meblom rustykalny charakter. W tym wypadku proponuję farbę w jasnych odcieniach szarości lub kremu. Taki zabieg pozwoli na osiągnięcie efektu lekkości mebli. żeby nadać pomieszczeniu trochę przestronności można oszukać oczy aranżując, którąś ze ścian dużym lustrem oprawionym w ramę pasującą do mebli. Lekkość możemy tez znaleźć w delikatnych tkaninach. Odpowiednie oświetlenie też może zdziałać cuda np punktowe oświetlenie na ścianach :)
Dekorator  Dekoratorzalogowana
↑ ↓
(70 - 63)
53%
[17.12.08]
trudno pisać coś czego sie nie widzi , rozumiem że ty nie masz właściwego domu do tych mebli , ja czasami proszę o konsultacje dekoratora wnętrz i płacę tylko za konsultacjie .
gość  Jerzy601
↑ ↓
(65 - 64)
50%
[17.12.08]
Ściany na kremowo (lub wanilia, kość słoniowa) i jasne dodatki...jasne wazony kompozycje kwiatowe poduszki....
gość  Decora
↑ ↓
(64 - 63)
50%
[17.12.08]
Nie wykonuj sama renowacji bo to bedzi8e profanacja meble antyczne sa jak lokata im starsze tym ich cena rosnie jezeli chcesz je odswierzyc to spytaj fachowca
gość  gość
↑ ↓
(63 - 64)
50%
[17.12.08]
A może pomaluj ściany w pokoju na kolor żółty słoneczny.U moich rodziców się sprawdził.Maja meble z ciemnego drewna.Do tego na komodzie rzeźby również z ciemnego drewna i żółto-kremowo-brązowa kompozycja kwiatowa.Wygląda naprawdę ładnie.Skoro meble są ciemne i wyglądają na ciężkie myślę,że warto pokój rozświetlić.Nie maluj mebli na inny kolor,bo takie ciemne maja swój urok.
gość  gość
↑ ↓
(64 - 64)
50%
[17.12.08]
siostra koleżanki też ma ciemne meble i to dużo w małym pokoju do tego i pomalowała pokój na zielono ale techniką takiej rozmazanej farby, odnowiła podłogę i ma teraz jasną drewnianą w naturalnym kolorze i pokój zupełnie się zmienił. A z meblami na serio nic nie kombinuj.
gość  gość
↑ ↓
(45 - 43)
51%
[17.12.08]
za takie meble dałabym wszystko!
nie maluj ich !
gość  gość
↑ ↓
(41 - 43)
49%
[17.12.08]
starymi meblami (XVIII XIX w) powinien zajmowac sie tylko i wylacznie fachowiec, proponuje wymienic je na Art Deco sa jasniejsze i troche mniej przytlaczajace swoim ogromem, nie mowiac juz o tym, ze sa calkiem niedrogie
gość  gość
↑ ↓
(44 - 44)
50%
[17.12.08]
Witam!O czym Wy piszecie,przecież ten Ktoś proszący o poradę mówi o malowaniu ścian w tym pokoju a nie mebli.
gość  gość
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki