Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14122

Liczba odpowiedzi: 180369

Kategoria: Remonty
(50 odpowiedzi)
hanialamia
Pytanie zadaje: hanialamia zalogowany [04.07.09]

Co zrobić,żeby szkło było czyste po myciu w zmywarce?

Witam!Od pół roku mamy zmywarkę.Ciągle jednak mamy problemy ze szkłem.Po myciu jest z białym nalotem i musimy je wycierać,a do reklamy z telewizji dużo brakuje.Przestawialiśmy już dozowanie soli na wszystkie pozycje,ale efektu dalej zero.Zmienialiśmy też tabletki i nic nie pomogło.Mamy twardą wodę i nie wiemy co dalej robić.Mamy zmywarkę Mastercook ZWE-1445.Prosimy o radę.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(58 - 33)
64%
[05.07.09]
jeżeli zmywarka była używana na delikatnych programach, z czasem sama jest brudna. dyszę, filtry muszą być czyste. Radze razem z "tabletką" nastawić zmywarke na program intensywniejszy 65 c i wiecej, bez naczyń. Do mycia szkła używaj programów także intensywniejszych, bo w nich temperatura suszenia też jest wyższa. Nie otwieraj zmywarki podczas suszenia, na koniec zmywania tylko. Otówrz, poczekaj, aż resztki pary ulotnią się a szkło powinno być czyste :) Jeżeli masz twardą wode, koniecznie zastosuj też płyn nabłyszczający - pomimo, że te wszystkie tabletki go posiadają, nie jest tego wystarczająco do szkła "na pokaz". Kubki, sztućce się doszuszą, ale np kieliszki już gorzej... Ja mam w domu zmiękczacz wody - razem z tabletkami do płukania stosuje płyn nabłyszczający... nawet najlepsze tabletki nie dają dobrych efektów suszenia - tym bardziej po delikatnym programie. Zawsze zmywam naczynia na programie ekologicznym i nie spotkałem się żeby moje szkło miało zacieki, osad... różnie to jest także ze zmywarkami. Obecnie mam zmywarke Miele, poprzednia Electrolux nie spisywała się dobrze, chodz obie posiadają ten sam wskaźnik skuteczności, żużycia wody i energi. Pozdrawiam
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(22 - 13)
63%
[05.07.09]
zmienic zmywarke !!! kto kupuje mastercooka????? a tak powaznie to wazny jest dobor odpowiedniego programu prosze myc na temperaturze 40-45 stopni i poczytac dokladnie instrukcje , to jest szklo delikatne wiec potrzebny odpowiedni program.
gość  gość
↑ ↓
(31 - 25)
55%
[06.07.09]
jak nie masz co pisać to lepi nie pisz wcale
gość  gość
↑ ↓
(14 - 8)
64%
[06.07.09]
to co opisujesz to tzw. korozja szkla, wystepuje ona przy zabut miekkiej wodzie (zbut duzo dozowania soli). Sprobuj zmniejszyc dozowanie soli ale przez dluzszy czas i powinno byc ok.
PS Z obecym szklem chyba musisz sie pozegnac i kupic nowe jezeli chcesz aby bylo blyszczace...
gość  rozwoj zmywarek
↑ ↓
(9 - 5)
64%
[06.07.09]
Ja mam zmywarkę i dosypuję specjalną sól do zmywarek do specjalnego pojemnika umieszczonego w dole zmywarki i nabłyszczacz do drugiego pojemnika który dozuje przy płukaniu a do następnego pojemnika jeszcze proszek i włączam na wysoką temperaturę ,jest naprawdę wszystko czyste i błyszczące.
gość  gość
↑ ↓
(11 - 7)
61%
[07.07.09]
biały nalot na szkle spowodowany jest przez brak lub zbyt małą ilość soli.
Wsyp sól w odpowiednie miejsce w zmywarce i myj normalnie z tabletką
(twarda woda)
gość  gość
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[17.09.09]
Tak, łykasz mnóstwo chemikaliów. Jak postoisz na najbliższym skrzyżowaniu (zakładając, że Twoja miejscowość ma więcej niż trzy budy dla psa i min. 10 aut) to nawdychasz się więcej.
Z białym nalotem walczy się nielogicznie w zależności od lokalnych parametrów wody. Jeżeli są małe piaskowate kropki i biały nalot to soli jest za dużo (zmniejszyć na regulatorze) i nabłyszczacza za mało. Jeżeli tylko biały nalot to może być jednego i drugiego za mało. Z ilością soli nie trzeba jednak przesadzać. Woda wbrew pozorom jest od kilku lat w Polsce całkiem miękka (we Wrocławiu ok. 215 przy normie 60-500) i lepiej mniej tej soli niż za dużo. Taki poziom to ok. 1/3 w nastawieniach. Jeżeli masz do tego tabletkę "ileśtam w jednym" to soli może być za dużo. Lepiej całkiem skręcić na min. Ja bym tak zrobił a nabłyszczacz na średni poziom lub max.
A dla tego "gościa", który pisze o nierobach mam propozycję: niech se dupę listkami z drzewa podciera. Przecież papier też dla nierobów-za wygodny.
gość  Darek
↑ ↓
(11 - 10)
52%
[06.07.09]
Ktos napisal ze zmywarki sa dla nierobow . Ten Ktos jest ... Mam zmiany reumatyczne w dloniach , zmywarka jest mi potrzebna . Bialy nalot jest na talerzach , szklankach z Arcorocu , probowalam juz wszystkiego . Lalam nablyszczacz , wsypywalam sol , zmienalam tabletki . O efektu , Elekrolux jest zla zmywarka ?
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[15.10.09]
tabletki z lidla najlepsze
gość  ula
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[18.10.12]
Zmywarki są dla ludzi, którzy mają ważniejsze sprawy do robienia niż tracenie czasu na stanie przy brudnych garach ;-). Czas to pieniądz. I jest go ciągle za mało.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.12.12]
najlepsze do zmywarki są strony internetowe typu: Minety.pl. Po wejściu na stronę klikasz jedną z reklam i wyskakują galerie i filmy. Polecam
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki