Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 13289

Liczba odpowiedzi: 155075

Kategoria: Remonty
(50 odpowiedzi)
hanialamia
Pytanie zadaje: hanialamia zalogowany [04.07.09]

Co zrobić,żeby szkło było czyste po myciu w zmywarce?

Witam!Od pół roku mamy zmywarkę.Ciągle jednak mamy problemy ze szkłem.Po myciu jest z białym nalotem i musimy je wycierać,a do reklamy z telewizji dużo brakuje.Przestawialiśmy już dozowanie soli na wszystkie pozycje,ale efektu dalej zero.Zmienialiśmy też tabletki i nic nie pomogło.Mamy twardą wodę i nie wiemy co dalej robić.Mamy zmywarkę Mastercook ZWE-1445.Prosimy o radę.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(58 - 32)
64%
[05.07.09]
jeżeli zmywarka była używana na delikatnych programach, z czasem sama jest brudna. dyszę, filtry muszą być czyste. Radze razem z "tabletką" nastawić zmywarke na program intensywniejszy 65 c i wiecej, bez naczyń. Do mycia szkła używaj programów także intensywniejszych, bo w nich temperatura suszenia też jest wyższa. Nie otwieraj zmywarki podczas suszenia, na koniec zmywania tylko. Otówrz, poczekaj, aż resztki pary ulotnią się a szkło powinno być czyste :) Jeżeli masz twardą wode, koniecznie zastosuj też płyn nabłyszczający - pomimo, że te wszystkie tabletki go posiadają, nie jest tego wystarczająco do szkła "na pokaz". Kubki, sztućce się doszuszą, ale np kieliszki już gorzej... Ja mam w domu zmiękczacz wody - razem z tabletkami do płukania stosuje płyn nabłyszczający... nawet najlepsze tabletki nie dają dobrych efektów suszenia - tym bardziej po delikatnym programie. Zawsze zmywam naczynia na programie ekologicznym i nie spotkałem się żeby moje szkło miało zacieki, osad... różnie to jest także ze zmywarkami. Obecnie mam zmywarke Miele, poprzednia Electrolux nie spisywała się dobrze, chodz obie posiadają ten sam wskaźnik skuteczności, żużycia wody i energi. Pozdrawiam
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[05.07.09]
miałam podobny problem; po użyciu nabłyszczacza wszystko jest ok
(mam electroluxa, używam produktów ludwika)
gość  gość
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[05.07.09]
zmień naczynia
gość  gość
↑ ↓
(11 - 10)
52%
[06.07.09]
Ktos napisal ze zmywarki sa dla nierobow . Ten Ktos jest ... Mam zmiany reumatyczne w dloniach , zmywarka jest mi potrzebna . Bialy nalot jest na talerzach , szklankach z Arcorocu , probowalam juz wszystkiego . Lalam nablyszczacz , wsypywalam sol , zmienalam tabletki . O efektu , Elekrolux jest zla zmywarka ?
gość  gość
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[15.10.09]
tabletki z lidla najlepsze
gość  ula
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[18.10.12]
Zmywarki są dla ludzi, którzy mają ważniejsze sprawy do robienia niż tracenie czasu na stanie przy brudnych garach ;-). Czas to pieniądz. I jest go ciągle za mało.
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[24.11.09]
Obecnie mam trzecią z kolei zmywarkę i nigdy nie spotkałem się osadem na umytych naczyniach może to wina twojej wody.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[15.12.12]
najlepsze do zmywarki są strony internetowe typu: Minety.pl. Po wejściu na stronę klikasz jedną z reklam i wyskakują galerie i filmy. Polecam
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[26.07.14]
gość
zmywarka jest dla nierobów,i dziwią się że talerze brudne.bleeee


Co za kretyn, po co korzystasz z kompa zyj jak jaskiniowiec. Podejrzewam ze napisal to ktos kto nie zmywa naczyn albo jakas kiepska pani domu.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[26.07.14]
gość
wsyp proszek do prania i dolej płynu zmiękczającego zeby talerze były jedwabne i miłe w dotyku, Ja nie musze mieć zmywarki ja wsadzam talerze do pralki. Potem nie wiadomo z jakiej przyczyny wyjmuje potłuczone


Czy Ci kretyni przesiaduja na takich forach dla rozrywki, bo nie stac ich na nic lepszego. Czlowiek chce sie dowiedziec, znalesc jakies rozwiazanie ale Nie najpierw trzeba przeczytac setki kretynskich komentarzy.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.06.15]
Witam! Najlepsza zmywarka to moja żona. Wszystko błysk i połysk.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki