Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14401

Liczba odpowiedzi: 194072

Kategoria: Dom i ogród
(14 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gadki zalogowana [03.06.09]

Trawa nie rośnie

Posiana tydzień temu, miejscami widać zielonkawy meszek, a miejscami ziarna leżą, jak leżały po posianiu. Przez pierwsze 3 dni było słonce i podlewanie, potem deszczowe dni. Czy jeszcze coś wyrośnie, czy mieszanka jakaś nie taka była i sypnąć nową?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(64 - 42)
60%
[03.06.09]
Trawa wschodzi najczęściej po 10 dniach.Teraz się trochę ochłodziło ,więc proces spowolnił trochę/zimne noce/.Trzeba cierpliwie czekac a po 2 tygodniach najwyżej dosiac trochę.
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(64 - 42)
60%
[03.06.09]
Trawa wschodzi najczęściej po 10 dniach.Teraz się trochę ochłodziło ,więc proces spowolnił trochę/zimne noce/.Trzeba cierpliwie czekac a po 2 tygodniach najwyżej dosiac trochę.
Trawa wschodzi najczęściej po 10 dniach.Teraz się trochę ochłodziło ,więc proces spowolnił trochę/zimne noce/.Trzeba cierpliwie czekac a po 2 tygodniach najwyżej dosiac trochę.
gość  gość
↑ ↓
(43 - 24)
64%
[03.06.09]
zalezy jaka trawe siejesz polecam holenderskie odmiany :P
gość  gość
↑ ↓
(45 - 23)
66%
[04.06.09]
Daj jej trochę czasu, wzejdzie!
gość  gość
↑ ↓
(43 - 22)
66%
[07.06.09]
Witam.
Ja 4 dni temu posiałem trawę na "patio" przy mieszkaniu na parterze (zamiast balkonu mam kawałek działki - ok. 55). Wybrałem trawę sportową - nie ze względu na to że rośnie w "sportowym" tempie, ale dlatego że jest odporna na (jak to określa producent) "intensywne użytkowanie". Moje dziecko niedługo zacznie tam sobie biegać, a oprócz tego planuję zakup pieska, który również tam będzie "pomieszkiwał", dlatego taki typ trawy wybrałem. Posiałem jej nieco więcej niż zaleca producent, bo na 55 m wysypałem dawkę przeznaczoną na 85 m. Przed siewem niestety nie wałowałem podłoża ze względu na brak takiej możliwości, jedynie wyrównałem je grabiami i pod dwóch ulewach widzę że ziemia jest już dość mocno zbita i raczej równa. Po siewie zruszyłem nieco powierzchnię grabkami "drucikowymi" tak aby nasione nie leżały na wierzchu. Podlałem raz, bo póki co pada (leje) codziennie, tak więc ziemia jest mokra dość mocno. Poza tym pod warstwą ziemi którą przywiozłem aby wyrównać podłoże (ok. 10-15 cm) jest warstwa ziemi z dodatkiem gliny, tak więc wilgoć utrzymuje się dość długo. Czekam na efekty.
Aha. Sprzedawca polecił mi trawę firmy "Biedronka" (producent bodajże z Gdańska). O efektach siewu napiszę jak takowe się pojawią.
Pozdrawiam.
gość  Scoobaniec112
↑ ↓
(43 - 21)
67%
[10.06.09]
Po tygodniu widać już bardzo dużo kiełków. Co prawda nie sprawdzałem jak to wygląda na całej powierzchni, ale w miejscach gdzie mogłem zobaczyć, widać dużo póki co czerwonych wschodzących roślinek o ok. 1mm wysokości. Niestety po wczorajszej ulewie być może będę musiał dosiać trochę trawy w miejscach gdzie najprawdopodobniej została wypłukana, ponieważ widoczne są kałuże nasion które posiałem, a na domiar złego w jednym miejscu stała dość długo woda po tej właśnie ulewie tak więc muszę trochę rozgrabić ziemie ponieważ powstała skorupa po kałuży. Odpływ wody pomimo spadu ograniczały obrzeża krawężnikowe które postawiłem na krańcu działki ponieważ zapchały się pomiędzy nimi przerwy. Najlepszym chyba rozwiązaniem będzie nawiercenie wiertłem do betonu niewielkich otworów chociaż na łączeniach obrzeży, a być może nawet w samych bloczkach.
gość  gość
↑ ↓
(44 - 25)
64%
[11.05.11]
WITAM KUPILEM TRAWE ELITE POSIALEM JA WCZESNA WIOSNA CZYLI NA POCZATKU KWIETNIA DO TEJ PORY NIE WZESZŁA TYLKO MIEJSCAMI.CZY WZEJDZIE JESZCZE????
gość  gość
↑ ↓
(24 - 2)
92%
[16.04.12]
posiatem 20 dni temu czy jeszcze urosnie czy
kupic nowam
gość  gość
↑ ↓
(22 - 1)
96%
[09.05.12]
posiałem trawe troche wzeszło troche nie co dalej
gość  ogrodnik
↑ ↓
(21 - 2)
91%
[20.09.12]
Wymień ją na sztuczną. Co prawda nie mam ogródka, ale mam pokaźny balkon :D I sztuczna trawa świetnie się tam sprawdza. Trzymam ją w doniczkach. Ostatnio zakupiłam fajną, prawie 70 cm trawę deco, dzięki czemu mój mini ogródek wygląda bajecznie :) A co spraw technicznych, to kupuję ją w sklepie internetowym, mają atrakcyjne ceny, zresztą zerknijcie sami: http://www.sklep.hydroponika.p(...)wiaty_sztuczne/
gość  gość
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[13.04.14]
Scoobaniec112
Witam.Ja 4 dni temu posiałem trawę na "patio" przy mieszkaniu na parterze (zamiast balkonu mam kawałek działki - ok. 55). Wybrałem trawę sportową - nie ze względu na to że rośnie w "sportowym" tempie, ale dlatego że jest odporna na (jak to określa producent) "intensywne użytkowanie". Moje dziecko niedługo zacznie tam sobie biegać, a oprócz tego planuję zakup pieska, który również tam będzie "pomieszkiwał", dlatego taki typ trawy wybrałem. Posiałem jej nieco więcej niż zaleca producent, bo na 55 m wysypałem dawkę przeznaczoną na 85 m. Przed siewem niestety nie wałowałem podłoża ze względu na brak takiej możliwości, jedynie wyrównałem je grabiami i pod dwóch ulewach widzę że ziemia jest już dość mocno zbita i raczej równa. Po siewie zruszyłem nieco powierzchnię grabkami "drucikowymi" tak aby nasione nie leżały na wierzchu. Podlałem raz, bo póki co pada (leje) codziennie, tak więc ziemia jest mokra dość mocno. Poza tym pod warstwą ziemi którą przywiozłem aby wyrównać podłoże (ok. 10-15 cm) jest warstwa ziemi z dodatkiem gliny, tak więc wilgoć utrzymuje się dość długo. Czekam na efekty.Aha. Sprzedawca polecił mi trawę firmy "Biedronka" (producent bodajże z Gdańska). O efektach siewu napiszę jak takowe się pojawią.Pozdrawiam.
gość  gość
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki