Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15042

Liczba odpowiedzi: 209964

Kategoria: Budowa domu
(16 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość zalogowana [04.01.14]
Tagi: dom | dzialce | na | trojkatnej

Dom na trójkątnej działce?

Mam możliwość kupić bardzo tanio trójkątna działkę (na droższą mnie nie stać) ale nie wiem czy da się na takiej działce dom pobudować, ktoś może słyszał o domu na małej (547 m2) trójkątnej działce? Boki tej działki mają: front 47 m, i boki 27 m i 39 m. Czy ja tam coś małego zmieszczę czy nie ma szans? BO nie wiem, czy w ogóle jeździć i się w gminie dowiadywać.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(24 - 4)
86%
[05.01.14]
Informuję tylko, że zrobienie projektu to nie wszystko. Jeszcze trzeba kogoś z uprawnieniami, kto to podpisze (łącznie z instalacjami). No i trzeba pouzgadniać w różnych instytucjach.
gość  gogorek

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 0)
100%
[27.03.17]
Jak słyszę że ktoś chce zainwestować w ‘bardzo tanią’ działkę to już przechodzą mnie dreszcze. Pewnie że są i takie oferty gdzie taka działka jest w porządku ale bardzo często jest z nią coś nie tak. Koniecznie trzeba w takim przypadku wynająć geologa który sprawdzi teren czy nie jest na przykład podmokły albo osuwiskowy (jak coś to od siebie polecam www.geoxx.pl). Mój brat się właśnie na tym sparzył i jeszcze do tej pory odczuwa to finansowo.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[17.03.16]
Jakiego kształtu działki potrzebuję do budowy tego projektu http://wybieramprojekt.pl/proj(...)mu-arte-2-dk84/ ? Możecie coś doradzić ? Kwadrat, prostokąt ?
gość  noea
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[02.03.15]
Można, pewnie, ze tak. Ja mam bardzo nieksztaltna dzialke tutaj www.dzialki-szczecin.com to w Kobylance obok szczecina i zakochałem się z czasem w tym kształcie dziwnym
gość  csacsadwq
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.02.15]
OTO PRZYKŁAD BARDZO WYSZUKANYCH PROJEKTÓW:

http://www.chenchowlittle.com/(...)roof-house.html
POZDRAWIAM
gość  SIGISMUND
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[22.02.15]
http://eosielsko.pl/wiadomosci(...)-na-wlasne-oczy
TRIANGLE HOUSE
Zobacz link jak wygląda ten dom.Jest naprawdę dobrze zaprojektowany i nawet posiada dwa kominy (kominek i źródło zasilania ciepłem).Zobacz jak budują W SYDNEY i pamiętaj zawsze to twoje trzy kąty :).
gość  SIGISMUND
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.01.15]
Można budować się na takiej działce, czemu nie? Jakbyś miał wątpliwości, to warto zasięgnąć fachowej porady dobrego geodety. Ja ostatnio korzystałem z usług http://www.kadlubowski.waw.pl/oferta.html i to było jak najbardziej opłacalne. Polecam.
gość  amel
↑ ↓
(3 - 1)
75%
[16.10.14]
faktycznie kształt działki jest bardzo specyficzny, ale właśnie to daje pole do popisu kreatywności i tak jak ktoś wyżej wspomniał, na takich działkach powstają ciekawe projekty, bo właśnie ludzie tworzą a nie stawiają domu w kształcie prostej bryły. ja ostatnio kupiłam stosunkowo prostą, zwłaszcza w porównaniu do tej działkę http://dzialki-szczecin.com/ i też myślę nad jakimś interesującym kształtem. a twój pierwszy krok to sięgnięcie po miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a jak go nie ma (bo gmina nie ma obowiązku go sporządzać) to decyzję o warunkach zabudowy. sprawdź ograniczenia, możliwości i kombinuj! powodzenia
gość  gość
↑ ↓
(4 - 3)
57%
[09.10.14]
Dom postawisz – wiadomo, że będzie stał. Ale ja osobiście bym takiej działki nie kupił. W http://www.krupa.pl/ mają fajne działki, gdyby ktoś był zainteresowany zakupem, moim zdaniem warto wpaść.
gość  gość
↑ ↓
(20 - 1)
95%
[17.06.14]
Na trójkątnej działce można śmiało budować, nie widzę przeszkód, jeżeli to nie jest jakiś teren zalewowy albo coś. Dobry geodeta, np. www.mgeo.com.pl bez problemu załatwi sprawę. Mam takich znajomych, co tak budowali i mają piękne domy.
gość  gość
↑ ↓
(23 - 3)
88%
[18.01.14]
Jeśli chodzi o budowanie domu (od podstaw, tzn od projektu ;) to świetną firmę znalazłem na stronie z ogłoszeniami: http://top-ogloszenia.net/Serwis-Uslugi-19 Dużo ciekawych rzeczy doradzili i znają się na tym co robią. Wszystko na czas, i wcale nie aż takie drogie jak przedpiszcy sugerują... Trzeba tylko dobrze poszukać :)
gość  kameleon
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki