Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14996

Liczba odpowiedzi: 209458

Kategoria: Budowa domu
(20 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [11.05.09]

Dom drewniany?

myślę nad wybudowaniem domu drewnianego całorocznego coś około 80m2. I mam kilka pytań. Ile lat taki dom drewniany może stać ? czy nie opłaca sie lepiej budować domów z cegły?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(145 - 121)
55%
[13.05.09]
po pierwsze należy określi czy chcesz budować dom drewniany (to znaczy taki, który i z zewnątrz i w wewnątrz ma drewno), czy dom o szkieletowy (szkielet domu jest drewniany, na to płyta, elewacja jaką sobie wybierzesz). W domu z drewna masz kiepską akustykę i dom pracuje. Natomiast w szkieletówce można sobie wszystko odpowiednio wyciszyć i dom nie osiada. Domy z drewna czy szkieletowe mają jedną wielką przewagę nad innymi sposobami: CZAS BUDOWY. Koszty są podobne. Jeśli chodzi o trwałość takich domów to musisz zadać sobie pytanie ile masz zamiar mieszkać w tym domu? 50 lat czy 200?Bo nawet budując dom z pustaków raczej nikt nie zakłada, że będzie mieszkał 200 lat w takim domu...trwałość domów z drewna czy szkieletówek jest podobna do innych metod, oczywiście zakładając, że budujesz z drewna przeznaczonego do budowy domów i odpowiednio zaimpregnowanego.
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(42 - 42)
50%
[16.05.09]
gość
Budowanie domu drewnianego to cofanie się do średniowiecza. Jest nawet powiedzenie, że Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą, pozostawił murowaną.

pff....no tak najlepiej zbudowac dom murowany, zostawic go nieotynkowanego z zewnatrz....bez ogrodzenia i ogrodka...tak jak robi polowe ludzi bo ich nie stac po wybudowaniu na nic....i nie porównuj drewnianych domow sprzed cholera wie ilu lat do dzisiejszych:/ cofanie sie do sredniowiecza? sory nie cofne sie do twojej epoki:/ bo sam jestes jakis zacofany i ograniczony:/
gość  gość
↑ ↓
(41 - 45)
48%
[22.05.09]
Dom drewniany zawsze jest gorszy od murowanego ponieważ:
- błędy wykonania warstw ochrony przed zawilgoceniem powodują w krótkim okresie katastroficzne szkody (dla konstrukcji budynku i mieszkańców - choroby)
- na ogrzewanie domu, którego przegrody: ściany, stropy,stropodachy itd (przegrody to pojęcie fizyki budowli) wykonane są z drewna użytkownik zawsze wyda więcej pieniędzy - dużo mniejsza pojemność cieplna materiału.
- brak fachowego wykonawstwa (komuna preferowała beton i stal)

Dom murowany zawsze jest gorszy od drewnianego ponieważ:
...
gość  gość
↑ ↓
(41 - 41)
50%
[03.02.11]
dom drewniany jest super kupilismy 50cio letni jego stan jest bez wad.Jest w nim cieplutko a gdy go ocieplilismy to temperatura wzrosła niesamowicie.Polecam.
gość  gość
↑ ↓
(40 - 40)
50%
[03.11.13]
też myślałam że jak dom z drewna to go korniki zjedzą, zgnije od deszczu, czy coś, ale jak masz jakieś wątpliwości związane z budową takiego domu zobacz sobie tutaj http://budownictwopolskie.pl/a(...)refabrykowanych wcale nie są takie złe.
gość  country
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[26.02.15]
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z budową domu z drewna lub domu z bali to moim zdaniem ciekawą opcją będzie dla Ciebie oferta DOMTOP. Zajmują się budową takich domów zarówno letniskowych jak i całorocznych. Sam latem będę u nich zamawiał.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.05.15]
Obecne techonologie umozliwiaja bezproblemowe wybudowanie takiego domu drewnianego, jest wiele firm zajmujących się tym profesjonalnie, zapytaj tutaj www.ligar.pl
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[05.07.16]
Prawda jest taka, że po prostu aby mieć dom energooszczędny to trzeba zadbać o izolację wszystkiego. Tu mogę wam polecić sprawdzone produkty z http://www.e-isover.pl/ które właśnie się idealnie nadają do takich prac.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[26.04.17]
Świetna sprawa. Takie domy są coraz bardziej popularne i sie nie dziwię bo sa fajne, dobrze się w nich mieszka, tanio buduje. Wiem co mówię, bo sam mam taki dom :) Nam budował Ecoax http://www.ecoax.pl/ Solidna, fachowa firma z dużym doświadczeniem a prawdziwych specjalistów od tego wcale wielu u nas nie ma.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.08.17]
Ja zdecydowałem się na dom drewniany I nie żałuje. Też bałem się o trwałość ale firma www.its-koszalin.pl u której zamówiłem dom spisała się świetnie. Drewno jest dobrze zabezpieczone a sam dom został zbudowany profesjonalnie.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[18.10.17]
My mamy całoroczny dom z bali 86m2 - Havel 90 od firmy http://www.stolhaus.pl i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy z rodzinką takie rozwiązania i oczywiście tę firmę - super sprawa! :)
gość  gość
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki