Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210645

Kategoria: Dom i ogród
(13 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [30.04.09]

Czym wyczyścić ścianę

Mam problem z wyczyszczeniem ściany, chodzi o to że kupiłem farbę, która ponoć jest zmywalna dobrej firmy Nobiles. Moje dzieciaki już lekko je ubrudziły paluszkami itd. Czym można wyczyścić taką ścianę?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(19 - 0)
100%
[24.09.12]
dzieki za pomoc dzieki temu wyczyscilem sciane po zarysnięciu brazowa farbą przez fotel
gość  pochwalacz

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(20 - 2)
91%
[30.04.09]
Woda z płynem do naczyń/PUR/,ściereczka z mikrofibry.Jeśli to nie pomoże,to odrobina mleczka Cif na gąbeczkę,potem zmyc to ściereczką.
gość  gość
↑ ↓
(20 - 2)
91%
[03.05.09]
Prawda jest taka ze Nobiles nie jest dobrym producentem farb. Druga sprawa większość farb zmywalna jest tylko z nazwy. Albo zostaje na ściereczce i masz plamę ,albo tylko rozmażesz zarudzenie i tez masz plamę. Polecam farby silikonowe albo lateksowe. Para , Tikurilla , Sigma. Te są zmywalne.
gość  gość
↑ ↓
(19 - 1)
95%
[20.07.09]
Mam ten sam problem tylko nie wiem czym były malowane ściany też można tą samą techniką??
gość  maciejoda
↑ ↓
(18 - 0)
100%
[03.09.11]
mi uszak osikał swiezo pomalowana sciane co ja mam zrobic?jaka to zetrzec bo odrazu to na mokro zrobilam to i tak to zostalo i troche rozmazałam a sciany sa blekitne ? byly malowane jedynku +mieszanka niebieska ; pco mam zrobic a jest to u mnie doslownie na d łozkiem i jak rodzice to zobacza to sie niezle wkurza pomocy
gość  gość
↑ ↓
(19 - 1)
95%
[03.09.11]
pomozcie mi no bo ja to teraz materacem zakryłam a potem przykleilam taka fajne obrazki ale oni gadaali zebym tego nie robila bo farba moze zejsc a ja i tak swoje i te obrazki sa b blisko siebie i tak nad łozkiem wiec moga cos podejrzewac ;/ pomocy
gość  gość
↑ ↓
(19 - 1)
95%
[18.09.11]
Witam.

Chcicałbym sie podzielić własnym doświadczeniem na temat ten... otóż najlepiej pomaga nawilżona gąbeczka bądź ściereczka z odrobiną mydła na niej... tzn. (dwie krople na ściereczce) i tymi oto kroplami czyćcimy prosto plamę.. (czasem po nałożeniu mydła na ścierkę nie rozcieramy go), te krople wcieramy w plamę, którą to po 10-15 minutach raz jeszcze tak samo traktujemy, a jak to nie pomoże czynność należy powtórzyć ( zależy jak głęboko plama jest osadzona) a gdy zauważymy czystość traktujemy miejsce byłej plamy wodą (nawilżoną ściereczką - czystą) i to koniec :)
gość  gość
↑ ↓
(19 - 1)
95%
[28.04.12]
można wziąść na przykład fioletowom farbe i przejechać po zabrudzonych ścianach napisał Radek pomorski
gość  gość
↑ ↓
(19 - 0)
100%
[24.09.12]
dzieki za pomoc dzieki temu wyczyscilem sciane po zarysnięciu brazowa farbą przez fotel
dzieki za pomoc dzieki temu wyczyscilem sciane po zarysnięciu brazowa farbą przez fotel
gość  pochwalacz
↑ ↓
(18 - 0)
100%
[20.10.13]
Ja się nie zgodzę że farby nobiles są złe wręcz bym powiedziała w chwili obecnej że polecam każdemu kto ma w domu dzieci i psa! Po 6 latach zrobiliśmy remont ponieważ spodziewamy się drugiego dziecka i od 2tygodni pokój mam pomalowany duluxem i krew mnie zalewa jak patrzę na te ściany bo wszędzie są już jakieś plamy od rąk od chociażby tego że czarną torbę oparłam o ścianę!! Nie moge na to patrzeć bo z nobilesem te ściany wytrzymały 6 lat meczenia ich przez moje nadpobudliwe dziecko jak już widziałam że są ostro zakurzone to brałam miske z płynem gąbka i rzecznikami papierowymi i czyściłam od góry do dołu i kolor był jak nowy żywy! Nie wspomnę o moim mądrym partnerze który lubił sobie zarzucić nogi na biurko i dotykał wtedy ściany w związku z czym ona po tygodniu robiła się czarna w tym miejscu i przy co tygodniowym sprzątaniu myłam ciągle ten fragment ściany a dulux hmm porażka wczoraj mojemu synowi poleciał na ścianę sos czosnkowy i co było szorowanie efekt? Widać tak jakby przebijajacą mokrą plamę to jeszcze farba zrobiła się o ton jaśniejsza!
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[24.10.13]
Ja mam ściany pomalowane Magnatem i na szczęście mogę plamy zmywać ścierką z jakimś detergentem, nie tylko samą wodą, więc siły nawet przykładać nie muszę do tego. ;)
gość  zamija
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki