Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14235

Liczba odpowiedzi: 186524

Kategoria: Dom i ogród
(12 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [30.04.09]

Czym wyczyścić ścianę

Mam problem z wyczyszczeniem ściany, chodzi o to że kupiłem farbę, która ponoć jest zmywalna dobrej firmy Nobiles. Moje dzieciaki już lekko je ubrudziły paluszkami itd. Czym można wyczyścić taką ścianę?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(15 - 1)
94%
[20.07.09]
Mam ten sam problem tylko nie wiem czym były malowane ściany też można tą samą techniką??
gość  maciejoda

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(15 - 2)
88%
[30.04.09]
Woda z płynem do naczyń/PUR/,ściereczka z mikrofibry.Jeśli to nie pomoże,to odrobina mleczka Cif na gąbeczkę,potem zmyc to ściereczką.
gość  gość
↑ ↓
(15 - 2)
88%
[03.05.09]
Prawda jest taka ze Nobiles nie jest dobrym producentem farb. Druga sprawa większość farb zmywalna jest tylko z nazwy. Albo zostaje na ściereczce i masz plamę ,albo tylko rozmażesz zarudzenie i tez masz plamę. Polecam farby silikonowe albo lateksowe. Para , Tikurilla , Sigma. Te są zmywalne.
gość  gość
↑ ↓
(15 - 1)
94%
[20.07.09]
Mam ten sam problem tylko nie wiem czym były malowane ściany też można tą samą techniką??
Mam ten sam problem tylko nie wiem czym były malowane ściany też można tą samą techniką??
gość  maciejoda
↑ ↓
(14 - 0)
100%
[03.09.11]
mi uszak osikał swiezo pomalowana sciane co ja mam zrobic?jaka to zetrzec bo odrazu to na mokro zrobilam to i tak to zostalo i troche rozmazałam a sciany sa blekitne ? byly malowane jedynku +mieszanka niebieska ; pco mam zrobic a jest to u mnie doslownie na d łozkiem i jak rodzice to zobacza to sie niezle wkurza pomocy
gość  gość
↑ ↓
(15 - 1)
94%
[03.09.11]
pomozcie mi no bo ja to teraz materacem zakryłam a potem przykleilam taka fajne obrazki ale oni gadaali zebym tego nie robila bo farba moze zejsc a ja i tak swoje i te obrazki sa b blisko siebie i tak nad łozkiem wiec moga cos podejrzewac ;/ pomocy
gość  gość
↑ ↓
(15 - 1)
94%
[18.09.11]
Witam.

Chcicałbym sie podzielić własnym doświadczeniem na temat ten... otóż najlepiej pomaga nawilżona gąbeczka bądź ściereczka z odrobiną mydła na niej... tzn. (dwie krople na ściereczce) i tymi oto kroplami czyćcimy prosto plamę.. (czasem po nałożeniu mydła na ścierkę nie rozcieramy go), te krople wcieramy w plamę, którą to po 10-15 minutach raz jeszcze tak samo traktujemy, a jak to nie pomoże czynność należy powtórzyć ( zależy jak głęboko plama jest osadzona) a gdy zauważymy czystość traktujemy miejsce byłej plamy wodą (nawilżoną ściereczką - czystą) i to koniec :)
gość  gość
↑ ↓
(14 - 0)
100%
[28.04.12]
można wziąść na przykład fioletowom farbe i przejechać po zabrudzonych ścianach napisał Radek pomorski
gość  gość
↑ ↓
(14 - 0)
100%
[24.09.12]
dzieki za pomoc dzieki temu wyczyscilem sciane po zarysnięciu brazowa farbą przez fotel
gość  pochwalacz
↑ ↓
(14 - 0)
100%
[20.10.13]
Ja się nie zgodzę że farby nobiles są złe wręcz bym powiedziała w chwili obecnej że polecam każdemu kto ma w domu dzieci i psa! Po 6 latach zrobiliśmy remont ponieważ spodziewamy się drugiego dziecka i od 2tygodni pokój mam pomalowany duluxem i krew mnie zalewa jak patrzę na te ściany bo wszędzie są już jakieś plamy od rąk od chociażby tego że czarną torbę oparłam o ścianę!! Nie moge na to patrzeć bo z nobilesem te ściany wytrzymały 6 lat meczenia ich przez moje nadpobudliwe dziecko jak już widziałam że są ostro zakurzone to brałam miske z płynem gąbka i rzecznikami papierowymi i czyściłam od góry do dołu i kolor był jak nowy żywy! Nie wspomnę o moim mądrym partnerze który lubił sobie zarzucić nogi na biurko i dotykał wtedy ściany w związku z czym ona po tygodniu robiła się czarna w tym miejscu i przy co tygodniowym sprzątaniu myłam ciągle ten fragment ściany a dulux hmm porażka wczoraj mojemu synowi poleciał na ścianę sos czosnkowy i co było szorowanie efekt? Widać tak jakby przebijajacą mokrą plamę to jeszcze farba zrobiła się o ton jaśniejsza!
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[24.10.13]
Ja mam ściany pomalowane Magnatem i na szczęście mogę plamy zmywać ścierką z jakimś detergentem, nie tylko samą wodą, więc siły nawet przykładać nie muszę do tego. ;)
gość  zamija
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki