Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 13918

Liczba odpowiedzi: 173819

Kategoria: Dom i ogród
(18 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość zalogowana [06.05.13]
Tagi: do | dzbanki | filtrowania

Dzbanki do filtrowania

Teraz dużo się tego widzi, jakieś gratisy do agd itp. i się zastanawiam czy duże znaczenie ma taka oczyszczana woda, jak to wychodzi finansowo, eksploatacja tych filtrów i czy taką wodę po oczyszczeniu można pić bez wcześniejszego przegotowania?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(171 - 143)
54%
[06.05.13]
gość
.... woda z dzbanka nadaje się do bezpośredniego spożycia

POD WARUNKIEM ŻE JEST WCZESNIEJ TEŻ BEZ
wszelakich mikrobów, wirósów czy bakterii !

Filtr węglowy NIE ZABIJA ICH!
a więc
nie zastępuje gotowania !!!!
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[03.01.16]
lepiej kupić porządny filtr, którego nie trzeba będzie wymieniać do tydzień + jonizator wody żeby alkalizować wodę https://jonizatorywody.pl/ i wtedy będziesz mieć najlepszą wodę z możliwych
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[08.10.15]
Takie instalacje są coraz modniejsze. Na przykład w Warszawie mimo że domyślnie woda z kranu jest pitna to i tak firmy typu http://dualfiltry.pl coraz lepiej prosperują bo ludzie nie ufają wodzie prosto z rury i wolą mieć własną instalację w domu.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[02.07.15]
to jest jakaś myśl. U nas w domu tez zastanawialiśmy się nad tym, jak mieć trochę lepsza jakość tej wody... trafiliśmy na filtry do wody od firmy http://sklep.osmoza.pl/ - sprawdzają się bardzo fajnie, jest różnica, także myślę,że jeśli da się poprawić stan wody w kranach, to czemu tego nie robić ;)
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[27.05.14]
Woda to podstawa, trzeba więc zadbać o to, aby była najwyższej jakości, zarówno w domu, jak i w firmie. Może warto zainwestować w profesjonalną instalację, np. http://www.gc2000.pl/ ?
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.04.14]
Dzięki Gosiaka za te stronke. bo ja mam brite wlasnie, ale slyszalam, ze filtry dafi są tansze i pasują do brity, ale nie bylam pewna czy do mojej tez. a widze ze tak, wiec teraz troche oszczedze na tych filtrach wobec tego :)
gość  gość
↑ ↓
(20 - 20)
50%
[17.07.13]
A ja ze swojej srony mogę polecić filtry wody zelmer bo mają tanie wkłady i równie wydajne jak inni. http://www.megamarket.com.pl/z(...)01100,id-126908
gość  gość
↑ ↓
(21 - 20)
51%
[24.06.13]
Ja mam dzbanek do filtrowania wody Dafi. Wiem że filtry dafi pasują też do innych marek np. brita czy anna i można sobie tutaj na tej stronie sprawdzić i dopasować odpowiedni filtr do odpowiedniego dzbanka http://www.dafi.pl/dopasuj-filtr/
Swojego czasu miałam filtr anna i też używałam filtrów dafi ale potem dostałam nowy, z elektronicznym wyświetlaczem filtr Dafi i zamieniłam na ten nowszy. Dla mnie woda filtrowana zupełnie inaczej smakuje, mam pewność że nawet mój sprzęt typu czajnik czy żelazko jest chronione. A To wcale nie taki duży koszt.
Gosiaka  Gosiakazalogowana
↑ ↓
(21 - 21)
50%
[15.05.13]
całkiem miły i dobry film. Może to rf3żnica kultury, ale chciałbym zacohwać pewną izolację między kuchnią a resztą domu z powodu gotowania zapachf3w naruszania reszty przestrzeni domu. Prawdopodobnie zależy od stylu gotowania jeden robi! Także kuchnia może stanowić zagrożenie dla dzieci zamknął drzwi kuchennych i wyizolować zagrożenia. Zdaję sobie sprawę, co narrator wyraża jednak!
gość  gość
↑ ↓
(4 - 1)
80%
[08.05.13]
"Filtowanie NIE ZASTĘPUJE gotowania !!!"

Ale idiocie sie nigdy tego nie wytłumaczy !!! Bo nie zrozumie!!!
gość  gość
↑ ↓
(53 - 25)
68%
[07.05.13]
gość
no i czajnik nie jest cały w kamieniu, ...


Filtowanie NIE ZASTĘPUJE gotowania !!!

Zatrzymuje tylko czastki stałe

a nie zatrzymuje anionów weglanów czy siarczanów czy też kationów wapnia czy też magnezu.... mających wpływ na tworzenie się osadów w czajnikach podczas gotowania ;)
gość  gość
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki