Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15083

Liczba odpowiedzi: 210645

Kategoria: Dom i ogród
(19 odpowiedzi)
gość
Pytanie zadaje: gość zalogowana [15.04.09]

Czym zaimpregnować panele?

Chciałbym się dowiedzieć jakich środków używacie do impregnacji paneli podłogowych? Ja używam sidoluxa, ale po okresie ok 4 dni na panelach robi się drobny pyłek jakby ścierały się panele. Możecie zaradzić?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(74 - 47)
61%
[17.04.09]
Sidolux jest do d..... Nie stosuj go. Kup sobie pastę o nazwie ERDAL do paneli. żaden ślad nie zostaje.
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(110 - 85)
56%
[15.04.09]
nic podobnego się nie może dziać! Bo i po czym/powodem jest przyciągany kurz.
Ja osobiście pastuje normalna pastą woskową
mcgayver  mcgayverzalogowany
↑ ↓
(74 - 53)
58%
[16.04.09]
może używasz sidoluxa z silikonem - generalnie silikon ma za zadanie nabłyszczać, ale może (nie musi) niestety przy chodzeniu się nierównomiernie ścierać.
Jeżeli tak jest w rzeczywistości - wymyć panele do czysta i stosować mniej inwazyjne środki czystości.
Generalna zasada jest taka, że paneli się nie impregnuje...
gość  gość
↑ ↓
(72 - 46)
61%
[17.04.09]
Ja jeszcze pociągnę to pytanie. Mianowicie ze swoimi panelami mam straszny problem, każde mycie podłogi powoduje ze zostają na niej ślady - widać ślady po mopie. Stosowałam już wiele środków, różne rodzaje szmat do podłóg, mopów itp. Nic nie pomaga, może znacie jakieś sprawdzone środki do paneli podłogowych - wymiana podłogi nie wchodzi w gre:-)))i
gość  gość
↑ ↓
(72 - 46)
61%
[17.04.09]
Z tego co słyszałam nabłyszczacze trzeba zmywać specjalnym środkiem przed nałożeniem kolejnej warstwy. Może dlatego się łuszczy? Ja osobiście używam "zwykłych" środków, bo nie lubię jak się za bardzo świeci.

gość
może znacie jakieś sprawdzone środki do paneli podłogowych


Może już taka uroda twoich paneli? Jak poszukasz w internecie to znajdziesz dużo różnych porad ale żadnej konkretnej ;) Trzeba po prostu samemu trafić na właściwy środek.
Mogę napisać co sprawdza się u mnie: Koniecznie do mycia paneli oddzielny mop niż do pozostałych podłóg (żeby się środki do mycia nie gryzły). Ja używam zwykłego płaskiego z mikrofibry. Ważne żeby dokładnie wycisnąc i zmywać wzdłuż paneli - to chyba najlepsza metoda na smugi.
A ze środków do mycia najbardziej mi pasuje emsal - Panele. Lekko nabłyszcza, impregnuje i ma miły zapach. Przeznaczony specjalnie do paneli laminowanych.
gość  gość
↑ ↓
(74 - 47)
61%
[17.04.09]
Sidolux jest do d..... Nie stosuj go. Kup sobie pastę o nazwie ERDAL do paneli. żaden ślad nie zostaje.
Sidolux jest do d..... Nie stosuj go. Kup sobie pastę o nazwie ERDAL do paneli. żaden ślad nie zostaje.
gość  gość
↑ ↓
(71 - 44)
62%
[23.04.09]
Dodac do wody parę kropli płynu do naczyń,nie ma mazów
gość  gość
↑ ↓
(75 - 50)
60%
[26.04.09]
Mi pasuje i sidoluks i pronto. choć po sidoluksie ładniej się błyszczą. Nie mam żadnych smug - używam oddzielnej nakładki na mopa płaskiego-jest tylko do paneli a do innych podłóg jest inna. Warunek - dosyć mosno wycisnąć-nakładka musi być tylko lekko wilgotna. No i do wody leję dużo większą ilość płynu niż podają na opakowaniu, np. na 2 litry 1 nakrętka. Kiedyś myłam mopem viledy- tym z wyciskaczem na wiadrze, ale on nie dostatecznie dobrze wyciskał nakładkę i były smugi. Datego żeby ładnie umyć panele i nadać im połysk trzeba trochę pomoczyć rączki. O mopach sznurkowych to juz nie ma wogóle mowy!!!!
gość  gość
↑ ↓
(72 - 47)
61%
[13.08.09]
a ja zawsze myje na kolanach ręcznie szmatką i płynem i zaraz od razu wycieram a smugi jak są tak są!
gość  KAsia
↑ ↓
(68 - 41)
62%
[05.02.10]
Nie zgadzam się z wypowiedzią, że paneli się nie impregnuje!! Nie jestem fachowcem - a tylko użytkownikiem. Mam panele od 10 lat i nie mam z nimi żadnego problemu. Znajomi kiedy przychodzą dziwią się, że nie są w ogóle zniszczone - przy małych dzieciech (jeździkach, konikach itp.), ale zaraz jak je założyliśmy kupiłam cudowny wprost płyn do impregnacji firmy HORNITEX. Wtarłam 2 warstwy i w tej chwili obojętnie czym umyję podłogę nie ma żadnych smug!! Płyn polecałam znajomym, ale chyba już go nie ma na rynku :( szkoda. Gdyby ktoś jednak go znalazł niech napisze proszę gdzie go można zdobyć. Pozdrawiam. Maja
gość  gość
↑ ↓
(25 - 22)
53%
[12.04.10]
Podłogę z paneli należy myć szmatką z mikrofazy. Moczyć ją w ciepłej wodzie BEZ dodatków jakichkolwiek płynów. NIE MA takiej opcji, żeby były smugi. Podłoga perfect. A o taką szmatkę trzeba dbać i nie prać w proszkach, TYLKO w szarym mydle. NIC INNEGO!!
gość  gość
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki