Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15085

Liczba odpowiedzi: 210762

Kategoria: Dom i ogród
(74 odpowiedzi)
grzegorz4926 Pytanie zadaje: grzegorz4926 zalogowana [21.11.12]
Tagi: jak | mieszkania | plesni | pozbyc | sie | wilgoci

Jak pozbyc sie wilgoci i plesni z mieszkania?

cztery miesiace temu wprowadzilem sie wraz z rodzina do nowego domu wszystko bylo dobrze do momentu kiedy miesiac temu na scianach przy podlodze pojawila sie wilgoc sciany w tych miejscach sa mokre i wietrzenie pomieszczen nie pomaga jak skutecznie pozbyc sie tego?dodam,ze dom jest ocieplony z zewnatrz steropianem.jest podpiwniczony i na scianach piwnicy sa nasiakniete woda.co moge zrobic by skuteczni sie tego pozbyc?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(61 - 3)
95%
[06.12.12]
gość
Może wziąść firme specjalną do osuszania podobno jest to skuteczne

SKUTECZNIE OSUSZA KIESZEŃ Z kasy !
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 2)
50%
[02.03.13]
Ja zrobiłem eksperyment z jabłkiem na jedną połowę nasypałem pieprz i sól i włożyłem do reklamówki a na drugą nic nie nasypałem i do niczego nie włożyłem.To wszystko włożyłem do szuflady na drugi dzień połowa posypana pieprzem i solą zmiękczała i sól wsiąkł a pieprz został na powierzchni połowy jabłka i pleśni nie było.Natomiast na drugiej połowie zrobiła się brązowa plama i była pleśń.Prawdopodobnie to sól
nie pozwoliła stworzyc się pleśni.Wystarczy posypac pleśń solą i odczekac jakieś siedem dni,a jak sól będzie znikała to dosypywac.
C.Ronaldo
gość  C.Ronaldo
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[06.08.13]
Moim zdaniem najlepiej jest wynająć firmę do osuszania mieszkania. Takie działania jak sypanie soli itd. to tylko środki zaradcze nie rozwiązujące całkowicie problemu. Godna polecenia jest firma Apeco z Wrocławia. Warto się z nimi skontaktować, by przygotowali ofertę.
KatWawa  KatWawazalogowany
↑ ↓
(1 - 1)
50%
[02.12.14]
jak moge pozbyc sie wilgoci i plesni wszafie.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[22.11.17]
Ciekawe czy dom jest ocieplony bo niestety dom nieocieplony to raj dla pleśni i grzybów z powodu różnicy temperatur. Kilka lat temu kupiliśmy stary dom do remontu. Z zewnątrz był okej ale wewnątrz trzeba było wymienić instalację i tym podobne. Jak już wszystko zrobiliśmy i wprowadziliśmy się zaczęliśmy sezon grzewczy. Po roku od wprowadzenia zaczęła pojawiać się pleśń i wilgoć...Wszystko ładnie pięknie ale dom był nieocieplony i stąd ta wilgoć i pleśń. Zdecydowaliśmy się ocieplić dom i zamówiliśmy firmę, która nam to zrobiła http://www.gut-bud.pl/.
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki