Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15085

Liczba odpowiedzi: 210762

(26 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: Marika zalogowana [10.10.12]
Tagi: jak | przechowywac | wino

Jak przechowywać wino?

Szukam jakiegoś ładnego stojaka na wino. Może być stojący, może być wiszący, bez różnicy. Chciałabym by znajdował się w jadalni, jadalnia jest dość oświetlona, ale postawiłabym/powiesiłabym go na ścianie na którą pada najmniej światła. Jakieś propozycje? Przeglądałam już milion stron, ale nic mi nie wpadło w oko. Może Wy mi coś porządnego podrzucicie.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(158 - 127)
55%
[15.10.12]
ok znaczy sie ze i wy nic nie wiecie, wino biale przechowuje sie w chlodnych pomieszczeniach, natomiast czerwone z dala od slonca tylko ze w temperaturze pokojowej i wszystkie butelki maja byc w pozycji lezacej aby korek w butelce nie wyschnal
gdyz to zmieni smak wina;)
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(2 - 1)
67%
[20.03.13]
Zapraszamy Was na niezależne forum miłośników wina! Pomóżcie nam zbudować kompetentne źródło wiedzy w polskiej sieci :)
www.wino-forum.pl
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[11.08.14]
Mój mąż kupił pręty stalowe, trochę rur w http://www.stalex.net.pl/ oraz takie dekoracyjne elementy i sam spawał stojak na wino, który jest w piwnicy, a mniejszy w salonie. Jego zdaniem wiele rzeczy można zrobić samemu, dużo ładniejszych i praktyczniejszych, niż te w sklepie.
gość  iza
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[13.10.14]
A ja zamówiłem sobie taki stojak na wino z http://www.bramex.pl/ - każdego roku robię wino domowe z czerwonych winogron i potrzebowałem porządnego stojaka. Zamontowany jest w piwnicy, bo wino lubi cień i odpowiednią temperaturę.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[28.03.15]
my mamy szafkę na wino - zażyczyliśmy jej sobie w projekcie kuchni :) zawsze jednak pytamy się sprzedawcy o warunki przechowywania. najlepiej pomocą zawsze służą nam, gdy zamawiamy alkohol na stronie http://salonwin.pl/ - naprawdę mają olbrzymią wiedzę.
gość  indygo
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[21.01.16]
Proszę - http://www.wina.pl/3-wina#/rodzaj-bia%C5%82e Macie tam kilka typów solidnego, białego wina. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdym przypadku coś takiego wymaga stosownego dopasowania produktu. Czyli nie byle co, tylko coś jakościowego.
gość  gość
↑ ↓
(0 - 0)
0%
[14.12.17]
Wszystkie informacje jakie powinniśmy wiedzieć znajdują się na etykiecie danego wina. Więcej informacji można np u nich znaleźć http://www.prosecco.pl Znajomy bardzo często zamawia u nich wino i zadowolony jest z ich jakości.
gość  Paulina Tracz
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki