Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14996

Liczba odpowiedzi: 209444

(103 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: wiktor zalogowana [11.09.12]
Tagi: CO | banku | brac | hipoteczny | jakim | kredyt | polecacie

W jakim banku brać kredyt hipoteczny – co polecacie?

Mam zamiar wraz z żoną porozglądać się za mieszkaniem i wziąć z banku kredyt. W jakim banku dają najlepsze warunku kredytu? Jaki bank polecacie? W jakiej walucie najlepiej wziąć kredyt?

Załączone pliki:
1.jpeg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(122 - 84)
59%
[12.09.12]
w żadnym, banki są gorsze niż lichwiarze
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(113 - 88)
56%
[12.09.12]
Witam, na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Wybór banku, w którym będą najlepsze warunki trzeba przeanalizować na konkretnym przypadku, który będzie obejmował cenę nieruchomości (bądź jej wartość rynkową), posiadany wkład własny, sytuacje majątkową kredytobiorcy/ów i wiele innych czynników. A co do waluty, to jeśli zarabiasz w złotówkach, to nigdy nie padaj na pomysł zaciągnięcia zobowiązania długoterminowego w innej walucie niż zarabiasz.
Pozdrawiam
Ania
gość  Ania
↑ ↓
(109 - 94)
54%
[12.09.12]
Dokładnie tak jak pisze gość wyżej. Ja ostatnio wzięłam kredyt w ING. Głównie dlatego, że wyliczyli mi największą zdolność kredytową (mam własną działalność) i jest możliwość wcześniejszej spłaty bez prowizji. Musicie poświęcić trochę czasu na chodzenie po bankach. Jeśli macie możliwość pójścia na targi mieszkaniowe, to wiele banków ma wtedy promocje i dają atrakcyjne warunki. Powodzenia!
gość  gogorek
↑ ↓
(112 - 106)
51%
[12.09.12]
Jeżeli dadzą Ci w obcej walucie to bierz w obcej np. frank. Kurs jest wysoki a to dobrze i nie słuchaj osób które Ci odradzają obcej waluty. Kredyt np we frankach i tak jest tańszy niż w złotówkach. Spójrz na oprocentowanie takich kredytów. A co do banku wybierz się do jakiegoś brokera niech Ci przedstawi symulację np. kilkunastu banków.
gość  gość
↑ ↓
(138 - 103)
57%
[12.09.12]
zadajesz trudne pytania by w kliku zdaniach na nie napisać. Musisz się sprężyć i pochodzić......
gość  gość
↑ ↓
(119 - 90)
57%
[12.09.12]
W żadnym !!
gość  gość
↑ ↓
(122 - 84)
59%
[12.09.12]
w żadnym, banki są gorsze niż lichwiarze
w żadnym, banki są gorsze niż lichwiarze
gość  gość
↑ ↓
(143 - 106)
57%
[12.09.12]
gość
[godzinę temu] Jeżeli dadzą Ci w obcej walucie to bierz w obcej np. frank. Kurs jest wysoki a to dobrze i nie słuchaj osób które Ci odradzają obcej waluty. Kredyt np we frankach i tak jest tańszy niż w złotówkach. Spójrz na oprocentowanie takich kredytów. A co do banku wybierz się do jakiegoś brokera niech Ci przedstawi symulację np. kilkunastu banków.

Dobrego doradcę to aż miło posłuchać.
Jak tak doradzasz, to:
- wymień wszystkie banki które w ogóle dają kredyt we franku (nie napracujesz się)
- wymień choć jeden bank, który da kredyt we franku przy dochodach poniżej 50tys PLN miesięcznie.
gość  gość
↑ ↓
(159 - 129)
55%
[12.09.12]
Z zablokowaniem kredytów w walutach obcych to jest przekręt na skalę światową. Chodziło właśnie o to żeby zwiększyć popyt na kredyty w rodzimej walucie nie dla bezpieczeństwa obywateli, ale dla zwiększenia wpływów do budżetu i dla tego żeby rząd mógł w statystykach prezentować niższy poziom zadłużenia zagranicznego. Stopy procentowe na PLN są absurdalnie wysokie w stosunku do tego co dzieje się dookoła nas (wyłączając Węgrów).
Wiadomo że teraz byłby najlepszy moment na branie kredytów walutowych. Podziel sobie 300 tys. przez 2, a podziel tą samą kwotę przez 3,5...
Niestety rząd dyma nas jak może! Dopóki naród się nie obudzi będziemy brnąć w tym bagnie przez następne pokolenia.
Tyle mówi się o wolnym rynku, a jakie mamy czasy obecnie ? Rząd mówi mi jaki produkt dla mnie jest lepszy ("bezpieczniejszy") i nie mam wyjścia. Muszę się z tym zgadzać. Panowie- komuna wraca...komuna. Oczywiście, żeby sprawa nie trafiła do TK, nie zblokowano całkowicie możliwości wzięcia kredytu, obeszli to po prostu dając zaporowe warunki i sprawa z głowy.
Zastanówcie się jak rząd nas wydyma (bo na 100% to zrobi) kiedy wejdziemy do strefy euro. Jakie warunki przewalutowania zostaną postawione ? Bo nie wierzę, że uczciwe dla przeciętnego Kowalskiego.
Każdy kredyciarz w PLNach/CHF/USD dostanie list miłosny - albo zgadzasz się na przewalutowanie na tych warunkach, albo wypowiedzenie umowy kredytowej. Nie trzeba wiele się zastanawiać,żeby przewidzieć ten scenariusz.
gość  gość
↑ ↓
(149 - 117)
56%
[12.09.12]
"Oczywiście, żeby sprawa nie trafiła do TK, nie zblokowano całkowicie możliwości wzięcia kredytu, obeszli to po prostu dając zaporowe warunki i sprawa z głowy."
Dodam jeszcze tylko, że stawiając tak wygórowane warunki, które w stanie są spełnić wąskie grupy obywateli w naszym kochanym kraju, limituje się dostęp do produktu wąskiej grupie odbiorców.
Gdzie jest tutaj podstawowe prawo konstytucji równości obywateli wobec prawa ?
Może sprawa w TK nie byłaby do końca przegrana.
gość  gość
↑ ↓
(61 - 41)
60%
[12.09.12]
Skoro masz zamiar się porozglądać,to najpierw się porozglądaj a potem pytaj o kredyt
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki