Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15042

Liczba odpowiedzi: 209964

Kategoria: Budowa domu
(30 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość zalogowana [22.08.12]
Tagi: Koszt | domu | kanadyjskiego | prefabrykowanego

Koszt domu kanadyjskiego prefabrykowanego

Witam,

Ile może kosztować jednopoziomowy dom drewniany na wzór takich jak te w kanadzie. Słyszałem o jakiś metodach prefabrykowanych, że dom jest tylko składany na miejscu budowy.
Czy orientujecie się czy warto coś takiego stawiać, czy to jest odporne, jakie mogą być koszty utrzymania ?
I jeszcze jedno pytanie, czy polecacie jakąś sprawdzoną firmę które zajmuje się takimi budowami ?
Dzięki
Pozdrawiam
Piotr

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(12 - 2)
86%
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(3 - 6)
33%
[22.08.12]
Siemka, jeśli chodzi o cenę to Ci nie pomogę. Mam wójka który budował taki dom w okolicach Kielc także postaram się podpytać o ceny.
Najlepiej będzie jak sam zadzwonisz do firmy oferującej takie usługi i popytasz o ceny :) Mój wójek bardzo sobie chwali tego typu konstrukcje i twierdzi, że jest zadowolony więc chyba warto to rozważyć. A firma która wykonywała u niego prace to zdaje się SweetHouse czy coś takiego. To jest ich strona jeśli się nie mylę http://slodkidom.com.pl
gość  gość
↑ ↓
(3 - 3)
50%
[29.08.12]
Zapraszam na www.domtaniej.pl
gość  eco eurodom
↑ ↓
(4 - 5)
44%
[20.09.12]
Cena zależy od wielu czynników. Przede wszystkim powierzchni użytkowej, rodzaju drewna, wyboru systemu ocieplenia. Proszę pamiętać, że ocieplenia jest bardzo ważną kwestią w przypadku domów w szkielecie drewnianym.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
KatarzynaS  KatarzynaSzalogowana
↑ ↓
(8 - 5)
62%
[26.09.12]
Zanim się na kanadyjczyka zdecydujesz, sprawdź jak reaguje na taki towar rynek wtórny. Achy i ochy nad kosztami budowy czy eksplatacji przejdą w lament jak w razie konieczności sprzedaży nikt nie bedzie chciał kupić chyba że za cene gruntu......
gość  Walędziak
↑ ↓
(12 - 2)
86%
[26.09.12]
http://vbest.ebrokerpartner.pl/short/b8y3
gość  gość
↑ ↓
(35 - 26)
57%
[26.09.12]
gość  gość
↑ ↓
(7 - 14)
33%
[29.09.12]
Koszt domu drewnianego porównywalny do murowanego. Trwałość dużo niższa. Koszty utrzymania duuuuuużo wyższe (konswerwacja drewna raz na 4-5 lat. Tylko pustak i styropian 14 cm (współczynnik cieplny, czy jak tam to się nazywa, dla budynków z dotacją unijną wymaga stosowania min. 14 cm styropianu - audyt z kamerą termowizyjną).
gość  gość
↑ ↓
(7 - 3)
70%
[30.09.12]
Pustak i styropian to dopiero super technologia czyli po kilku latach grzyb na scianach i wilgoć od styropianu - super panie ekspercie.
Pozwiedzajcie skandynawie i pomyslcie sami.
gość  Szkieletowy
↑ ↓
(5 - 2)
71%
[01.10.12]
Zapraszam na odwiedzenie strony http://www.nor-dom.pl/ To co prawda domy norweskie, aczkolwiek budowane z orginalnych materialow z Norwegii. Takie same domy stawiane sa w Norwegii, a jak wiemy klimat tam ostrzejszy i bardziej nieprzyjazny.
gość  gość
↑ ↓
(7 - 2)
78%
[01.10.12]
Szkieletowy
Pustak i styropian to dopiero super technologia czyli po kilku latach grzyb na scianach i wilgoć od styropianu - super panie ekspercie. Pozwiedzajcie skandynawie i pomyslcie sami.
Ale takie domy z pustaka i styropianu trzeba jeszcze ogrzewać i wtedy nie ma sprawy z grzybem. Zapomniałeś o tym czy co?
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki