Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 14996

Liczba odpowiedzi: 209458

Kategoria: Budowa domu
(8 odpowiedzi)
Bender Pytanie zadaje: Bender zalogowana [07.08.12]
Tagi: baterie | sloneczne

Baterie słoneczne

Witam, czy macie doświadczenia dotyczące baterii słonecznych? Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na ich temat bo nie za bardzo znam temat. Na http://www.makroterm.pl/ mają fajne propozycje. Interesuje mnie koszt i wydajność. Zastanawiam się czy jest to rzeczywiście opłacalne tak jak mówią niektórzy.

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(131 - 120)
52%
[07.08.12]
na stronie którą podajesz nie ma nic o bateriach słonecznych czyli ogniwach fotowoltaicznych

może nie ten temat ????
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(131 - 120)
52%
[07.08.12]
na stronie którą podajesz nie ma nic o bateriach słonecznych czyli ogniwach fotowoltaicznych

może nie ten temat ????
na stronie którą podajesz nie ma nic o bateriach słonecznych czyli ogniwach fotowoltaicznych

może nie ten temat ????
gość  gość
↑ ↓
(66 - 64)
51%
[12.08.12]
Być może Autorowi wątku chodziło o panele solarne. Jeśli chodzi o ich sprawność: optyczna sprawność kolektorów słonecznych wynosi ok 79%. "Sprawność optyczna jest to sprawność przy braku strat ciepła kolektora, gdy temperatura absorbera jest równa temperaturze otoczenia.
W rzeczywistych warunkach pracy sprawność kolektorów będzie niższa. Zależy głównie od natężenia promieniowania słonecznego i temperatury zewnętrznej."
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
KatarzynaS  KatarzynaSzalogowana
↑ ↓
(67 - 61)
52%
[13.08.12]
Zapewne chodzi o ogniwa fotowoltaiczne - u nas na tą chwilę są stosunkowo mało opłacalne finansowo. Chociaż ceny sukcesywnie spadają. Przykładem takiego zastosowania mogą być lampy solarne w ogrodzie. Kiedy wchodziły na rynek były drogie i mało efektywne a teraz jest zupełnie inaczej. Jeżeli Cię to interesuje to możesz przejrzeć: http://megastore.pl/5554,5563,(...)we-stojace.html
MORDIMER  MORDIMERzalogowany
↑ ↓
(69 - 60)
53%
[18.08.12]
I znowu historia się powtraza : Nowa miotła a jest gorsza od Giertycha-może niech zajmie się pieleniem chwastf3w- mniej szkf3d wyrządzi.Dlaczego każdy nieudacznik w rządzie musi dawać popis swojej głupoty i ignorancji.To jest po prostu chore.Nikt tego nie chce- a minister tylko robi szum i wyciąga ludzi na ulice-i komu to jest potrzebne.To są tylko pozorne działania a szkodliwe dla naszych dzieci.Wzorem amerykańskim nie można wychowywać i uczyć polskich dzieci to po prostu hodowla głąbf3w i nieukf3w bez szerszej perspektywy a do tego zmierza ten rząd.Ciekawe do jakich szkf3ł chodzą dzieci pani minister.Te działania to typowe mieszanie kijem w szambie i pokazywanie że coś się robi.G..no się robi pani minister! Chce pani być sławna to idź i zgłoś się do mam talent albo tańca z gwiazdami ale nie do kierowania oświatą.
gość  gość
↑ ↓
(66 - 61)
52%
[18.08.12]
siemka jeszcze raz możecie wytłumaczyć jak wychłodzić w oddewiopni sposf3b ?? zerwałem z nią kontakt od wczoraj chociaz ona tego nie chciała dodam ze mam 21 lat a ona 16 ale bardzo mi na niej zależy,,, wszystko było jak należy ( raz spalismy ze soba i było bardzo fajnie- nie mylic z seksem bo to troche za wczesnie ). chodzi mi o to czy nie powinienem jej jakos przeprosic ( wysłac kwiaty czy cos w tym stylu ) dlatego ze to ja spieprzyłem sprawe umieszczajac status na fotce wolny w ramach rewanzu za odmowione przez nia spotkanie . co o tym myslicie ??
gość  gość
↑ ↓
(63 - 61)
51%
[21.08.12]
Cześć Mancer, twoje filmiki są brdzao przydatne, dobrze opisują stosunki damsko-męskie, tylko dobrze było by gdybyś opisywał więcej konkretf3w, to znaczy tych technik jak się da to po 5-6, np co robić przytulać itp, w tym filmie, powiedziałeś że nauczysz nas kilku asf3w, trzymam Cię za słowo.Twoje porady są i tak najlepsze z tych co widziałem w neecie, a nie chcę wydawać na takie pomoce naukowe pieniędzy xDEmery
gość  gość
↑ ↓
(61 - 61)
50%
[21.08.12]
1. Mogę się założyć, że gdybym tę nlkaejkę potrzymał na szybie miesiąc to by zostawiła ślad na szybie.2. To że nie zostawia śladu na szybie nie oznacza, że nie narusza “majątku” osoby u ktf3rej jest naklejana, a tego rf3wnież nie można robić. To tak samo jakby powiedzieć:“Zamknąłem panu furtkę na własną kłf3dkę, a klucz ukryłem w stogu siana, ale jak już pan otworzy furtkę to ta kłf3dka przecież nie zostawi śladu więc chyba mogę, nie?” 2.Moim zdaniem jest to zdecydowanie nie zgodne z polskim prawem, gdyż ten przepis nie jest adekwatny do sytuacji: “nie popełnia przestępstwa kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobry chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego”. Czy wyższą wartością niż szyba w samochodzie i godność osobista jest jakieś miejsce? Moim zdaniem nie. Poza tym jak ktoś taką samą nlkaejkę naklei tyle że na szybie przed kierowcą i przez to spowoduję śmiertelny wypadek. To ciekawe czy wtedy rf3wnież powiecie że: “To był wyższy cel, co tam życie ważniejsze by mieć miejsce 5 metrf3w bliżej sklepu.”
gość  gość
↑ ↓
(1 - 0)
100%
[12.10.16]
Dobre baterie słoneczne mozna niedrogo kupić w tym sklepie http://amperia.com.pl/. My się u nich zaopatrujemy .
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki