Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15031

Liczba odpowiedzi: 209831

(149 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: Alicja zalogowana [16.07.12]
Tagi: CO | apartament | czy | dom | wolicie

Apartament czy dom – co wolicie?

Jeśli mielibyście możliwość wyboru to gdzie wolelibyście mieszkać? Czy byłby to wolnostojący dom z ogródkiem czy raczej apartament ze strzeżonym osiedlem, place zabaw itp.? Co byłoby dla was bardziej wygodne? Co jest waszym marzeniem?

Załączone pliki:
apartament_09.jpg
apartament-w-sky-tower-2.jpg
indeks.jpeg
Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(202 - 117)
63%
[16.07.12]
zdecydowanie mały, przytulny domek niż blokowisko i jakiś wypasiony apartament
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(202 - 117)
63%
[16.07.12]
zdecydowanie mały, przytulny domek niż blokowisko i jakiś wypasiony apartament
zdecydowanie mały, przytulny domek niż blokowisko i jakiś wypasiony apartament
gość  gość
↑ ↓
(64 - 76)
46%
[17.07.12]
Zdecydowanie mieszkanie. Jest tańsze w utrzymaniu. Choć na montaż takich urządzeń jak Inventer pewnie trzeba byłoby walczyć o zgodę Administracji... :/
gość  bartol
↑ ↓
(35 - 29)
55%
[17.07.12]
A co to takiego, ten inventer?
gość  lodzia
↑ ↓
(63 - 87)
42%
[17.07.12]
Zdecydowanie apartament, choć nie wybrałabym strzeżonego osiedla, bo większość które miałam okazję oglądać było jak klatki... Mieszkam w wieżowcu, mam piękny widok, piętro prawie 20 i jeśli będę się przeprowadzać to tylko do większego i na wyższym piętrze, taras mi wystarczy. Nie zniosłabym mieszkania w domu, jeszcze na odludziu lub w podmiejskiej dzielnicy, udusiłabym się. Zamiast tego planujemy z mężem wybudować domek letniskowy, gdzie będzie można zrobić sobie grilla i przenocować, ale mieszkać - nigdy w życiu. Jestem miejska do szpiku kości, a mój mąż leniwy i musielibyśmy w domu zatrudniać ludzi od wszystkiego - od drobnych remontów po ogrodnika. Ładować tyle kasy w dom to przesada. On ma być do spania przede wszystkim, do delektowania się przestrzenią są inne miejsca.
gość  Cherrie
↑ ↓
(41 - 30)
58%
[17.07.12]
Prosta, wewnętrznie kontrolowana wentylacja mechaniczna. Zalecana w mieszkaniach, w których jest problem z odpowiednią cyrkulacją powietrza (jak np. u mnie w domu).
gość  bartol
↑ ↓
(34 - 27)
56%
[17.07.12]
Bartol
Musiałeś kłaść rury? jakieś ciężkie sprzęty montować?
gość  lodzia
↑ ↓
(34 - 8)
81%
[17.07.12]
Nie, nie :). Zamontował to tata- wg. instrukcji. Musiał tylko przekłuć dziurę w ścianie, wszystko trwało 1 dzień :).
gość  bartol
↑ ↓
(9 - 9)
50%
[17.07.12]
Chyba poszukam w necie... co prawda ja nie mam żadnych kłopotów wentylacyjnych, ale mam znajomych bardzo z tego powodu cierpiących. Dzięki.
gość  lodzia
↑ ↓
(32 - 15)
68%
[17.07.12]
gość
Zależy od wielu czynników. Do czego ma służyć, jaki prowadzisz tryb życia. Ja jestem zdecydowanie za domkiem z nawet malutką działeczką. Co chcesz to robisz, sąsiedzi nie słyszą, co robisz, czy się kłócisz itp. Jeśli chcesz wychodzisz przed domek opalasz się, czy możesz posiedzieć w ogrodzie sam czy ze znajomymi przy grillu. Czego w bloku nie zrobisz .Nie gnieciesz się z 4 ścianach z małym tarasikiem. Nie ma to, jak urok domku z ogrodem!!! I wcale bym nie powiedziała, że koszty utrzymania są większe. Nie płacisz żadnych czynszów. A za ogrzewanie, światło i wodę musisz wszędzie zapłacić. Więcej, to jest nie kosztów, tylko miejsca. A w ogrodzie jeśli chcesz, też robisz dla dziecka plac zabaw :) Mieszkałam w bloku, a teraz w domku z działeczką. Nie zamieniłabym w życiu już. Każdy kto przyjeżdża do nas jest zachwycony. Można sobie przed domkiem posiedzieć, cisza i spokój. Sąsiedzi z góry nie tupią, z boku nie hałasują, Ty nikomu z dołu nie przeszkadzasz. Pozdrawiam!

Jak dla mnie to jest mit, że w bloku jest głośno. Mieszkałam w 4 różnych blokach i w żadnym nie było hałasów. Sąsiedzi nie tupali i nie było słychać kłótni za ścianą. Widocznie to zależy od szczęścia :) Teraz mieszkam na ostatnim piętrze i to już prawie 3 lata i nic... czasem mam wrażenie, że sąsiedzi pomarli, bo nawet rozmów nie słychać. Jedyne, co mi przeszkadza w mieszkaniu w bloku to fakt, że na moim osiedlu bardzo dbają o zieleń i wiecznie koszą trawę (bo w sumie bardzo dużo tu zieleni), ale bez przesady, żeby tak się z tym cackać :)
gość  Cherie
↑ ↓
(52 - 28)
65%
[17.07.12]
ale pierdoly
gość  gość
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki