Wokół mieszkania, domu i ogrodu.

Budowa, remont, podatki, rachunki...

Liczba pytań: 15042

Liczba odpowiedzi: 209967

(16 odpowiedzi)
gość Pytanie zadaje: gość zalogowana [10.05.12]
Tagi: duzego | duże | dwa | kredyt | kupno | mieszkania | mieszkanie | mniejsze | na | podzial | pytanie | ze | znajoma

Kupno dużego mieszkania ze znajomą,podział na dwa mniejsze,pytanie o kredyt

Razem z koleżanką wpadłyśmy na pomysł aby kupić duże mieszkanie ok. 150m2 razem (duże mieszkania kosztują mniej za m2),a następnie podzielić je na dwa mniejsze.
Pojawia się jednak dużo pytań. Mieszkanie na pewno da się rozdzielić na dwa, jednak czy da się rozdzielić kredyty za te mieszkania? . Czy banki się zgadzają na coś takiego?
Jak rozdzielić część wspólną,kto ma zapłacić za te wspólne m2?
Miał ktoś może taką sytuację i mógłby nam coś doradzić?

Najlepsza odpowiedź
↑ ↓
(81 - 60)
57%
[10.05.12]
w tej chwili masz koleżankę
po kupnie mieszkania na spółkę to może się bardzo szybko zmienić,
a co będzie jak jedna będzie chciała sprzedać swoją część ?
nie wspiminając o opłatach za prąd , wodę(będą dwie łazienki , kuchnie ? ) osobne liczniki itp.
gość  gość

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
↑ ↓
(54 - 63)
46%
[10.05.12]
DRUGIE TYLE wydasz na pozwolenia legalizacje itd itp
nie wpominajac o przeróbkach
gość  BUDOWLANIEC
↑ ↓
(46 - 53)
46%
[10.05.12]
TO TAK SAMO ALBO I JESZCZE GORZEJ
JAK Z ODROLNIENIEM I PODZIAŁEM NA DZIAŁKI
duzy kawałek kosztuje grosze
a działeszki sa x razy drozsze

i kto dzieli ten ....... sic! ;)
gość  Drogowiec
↑ ↓
(81 - 60)
57%
[10.05.12]
w tej chwili masz koleżankę
po kupnie mieszkania na spółkę to może się bardzo szybko zmienić,
a co będzie jak jedna będzie chciała sprzedać swoją część ?
nie wspiminając o opłatach za prąd , wodę(będą dwie łazienki , kuchnie ? ) osobne liczniki itp.
w tej chwili masz koleżankę
po kupnie mieszkania na spółkę to może się bardzo szybko zmienić,
a co będzie jak jedna będzie chciała sprzedać swoją część ?
nie wspiminając o opłatach za prąd , wodę(będą dwie łazienki , kuchnie ? ) osobne liczniki itp.
gość  gość
↑ ↓
(58 - 49)
54%
[10.05.12]
gość
w tej chwili masz koleżankę po kupnie mieszkania na spółkę to może się bardzo szybko zmienić, a co będzie jak jedna będzie chciała sprzedać swoją część ? nie wspiminając o opłatach za prąd , wodę(będą dwie łazienki , kuchnie ? ) osobne liczniki itp.

to wygra silniejszy z wiekszymi układami i cwańszy... tak jak zwykle ;)
gość  komorek
↑ ↓
(68 - 56)
55%
[11.05.12]
Nie sądzę by dało się to zrobić ale pomimo tego radzę nie decydować się na takie posunięcie. Może się to skończyć bardzo kosztownymi i długofalowymi komplikacjami.
MORDIMER  MORDIMERzalogowany
↑ ↓
(34 - 19)
64%
[09.06.12]
Co do czcionek to racja, zwłaszcza jak używają cuonfa, czyli prawie zawsze, natomiast same templaty przypadły mi do gustu, chociaż nie kupowałem wersji dla wordpressa tylko zwykłe. Nie ma się co oszukiwać, że ktoś za 25USD będzie robił wersje międzynarodową jak ma ogromny rynek zbytu po angielsku.
gość  gość
↑ ↓
(22 - 20)
52%
[09.06.12]
Od jakiegos czasu na cazcie rozmowy o snach. Zastanawiałam się troszkę, gdzie wpisać ten komentarz bo nie ma aktualnego materiału Więc ten art wydał mi się najodpowiednieszy. Oczywiste , że podejście do badań nad snem można mieć wielorakie. Począwszy od czysto fizjologicznego spojrzenia na to zagadnienie po postrzeganie duchowe tegoż samego zjawiska bo w sumie wszystko się i tak przenika więc temat bardzo ciekawy. Biorąc pod uwagę że Zdrowie to aspekty fizyczny psychiczny i duchowy trudno przyporządkować sen do jakiejkolwie jednostkowej pf3łki analizy i odrzucić pozostałe. Dla mnie sny to info z poszczegf3lnych ciał eneregetycznych dlatego są tak rf3żnorodne i rf3żniace sie procesami więc staram sie dokonać zawsze syntezy po analizie aby zrozumieć całość i celowość SNU. Zajrzałam rf3wnież co na ten temat mf3wia inni .. i aby dyskusja była ciekawsza i bardziej przestrzenna zamieszczam cytat.. Pewnie Zbyszek napisze ze znowu podkręcam .. no ale cf3ż w Przystrzeni tworzonej przez Punkty zawsze warto znależć Punkt 0, w ktf3rym się wszystko zaczyna i kończy, bo wtedy wychodzimy ponad stan analizy, ponad medytacyjny i wchodzimy w to w co wejść się boimy kontemplacje.. bo możemy tam dostrzec, że słowo autor zjawiska nie ma nazwiska ani imienia choć można postrzegać tam też wielość imion i nazwisk Obserwatorf3w opisujących np SEN. ( ) Istnieje sen i istnieje śniący ten sen. Sen jest krf3tkotrwałą grą formy. Przedstawia świat relatywnie prawdziwy, ale nie absolutnie rzeczywisty. Absolutna rzeczywistość – śniący – to przestrzeń narodzin i śmierci formy. Śniący nie jest osobą. Ona jest częścią snu. Śniący jest podłożem, w ktf3rym sen się pojawia i ktf3re sprawia, że jest on w ogf3le możliwy. Jest absolutem ponad relatywnością, ponadczasową ‘pozaczasowością’, świadomością w i poza formą. Śniący jest świadomością samą w sobie – jest tym kim jesteś.Przebudzenie ze snu jest teraz naszym najważniejszym celem. Kiedy budzimy się wewnątrz snu, wykreowany przez ego ziemski dramat dobiega końca. Po nim przychodzi inny, bardziej łagodny i cudowny sen. Świta Nowa Ziemia. ( )- Eckhart TolleWięc mając na uwadze dualizm zjawiska chyba fajnie byłoby okreslic czy rozmowy maja dotyczyć doświadczeń śniacego.. a to nas poprowadzi w kierunku psychoanalizy osobowości czy raczej celem nadrzędnym jest poznanie Snu jako procesu prowadzącego do Przebudzenia z tej Rzeczywistosci?Pozdrawiam nnka
gość  Jenine
↑ ↓
(22 - 16)
58%
[09.06.12]
Przyznam, ze gdyby nie ta akcja nie zainstalowałbym u sieibe Adblocka, a tak jest Co prawda nie odczuwałem potrzeby używania go, bo flashblock robi swoje wystarczająco dobrze, ale dla zasada, skoro nazywa się złodziejem, kogoś kto broni się przed nachalnością serwowanych mu reklam To tak jakby ludziki chodzące po mieście i rozdające rf3żne kolorofe i fajofe ulotki KAZALI mi od nich te ulotki brać. A ten cały koleś od akcji bije rekordy twardogłowiem jakie prezentuje. Zero odpowiadania na pytania i tylko pozory kulturalnej dyskusji
gość  Valle
↑ ↓
(28 - 19)
60%
[11.06.12]
Nic dziwnego, Chip i Enter to pisma soaerkwine do tej samej grupy odbiorcf3w, więc wzajemnie konkurencyjne. Ciekawe, że Vogel dopiero teraz się zorientował i postanowił zamknąć jedno z nich, zapewne pod wpływem wynikf3w finansowych z roku 2005. Co do Chipa, reforma jest niezbędna (w szczegolnosci obnizka ceny!), zwłaszcza w świetle konkurencji ze strony Axel Springer. Niestety, rynek czasopism komputerowych to obecnie strefa wojny totalnej i nie ma w niej miejsca na sentymenty.
gość  gość
↑ ↓
(21 - 17)
55%
[10.10.13]
A nie lepiej kupić dwa mniejsze u JWC, dwupokojowe na przykład po 220.000 z wykończeniem pod klucz i mieć spokojną głowę?
gość  sini
12
Dodaj odpowiedź
> Zaloguj

Dodaj zdjęcia lub inne pliki